چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 13:13:29

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37503

تاریخ انتشار : 09/12/1394 - 10:31

چرا آل‌سعود کمک‌های مالی به مصر را قطع کرد؟

استاد علوم سیاسی دانشگاه ملک سعود گفت: ناهماهنگی مصر با سیاست های عربستان مهمترین عامل قطع کمک های مالی به این کشور است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، شنبه شب پایگاه 'اخبارالساعه' و رسانه های عربی در حالی خبر توقف کمک های 30میلیارد دلاری عربستان به مصر را منتشر کرده اند که هنوز توضیح رسمی از سوی مسوولان عربستان درباره این خبر ارایه نشده است.

'سرحان العتیبی'استاد علوم سیاسی دانشگاه ملک سعود در این باره گفت : مصر در محور روسیه، ایران و سوریه قرار گرفته است و سیاست های کنونی این کشور بی ارتباط با این محور نیست.

وی درگفت و گو با شبکه بی بی سی افزود: موضع کنونی مصر غیر منتظره نبود و مسوولان مصری بارها با سیاست های عربستان مخالفت کرده اند و آخرین موضع گیری در این باره، سخنان 'نبیل فهمی' وزیر خارجه سابق این کشور در باره عدم همراهی نظامیان مصری با نیروهای سعودی در حمله به یمن بود.

العتیبی اضافه کرد : عامل اصلی موضع گیری های مصر این است که این کشور سیاستی غیر مستقل دارد.

درمقابل 'حسن ابوطالب' عضو مرکز پژوهش های سیاسی و راهبردی الاهرام درپاسخ به العتیبی گفت : مخالفت مصر با سیاست های عربستان در قبال سوریه برای جلوگیری از افتادن نهادهای سیاسی در دست گروه های تروریستی بویژه داعش و حمایت از گزینه سیاسی است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : چرا آل‌سعود کمک‌های مالی به مصر را قطع کرد؟

چرا آل‌سعود کمک‌های مالی به مصر را قطع کرد؟

  • پربازدیدترین ها