دوشنبه 04 تیر 1397 01:16:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37453

تاریخ انتشار : 06/12/1394 - 11:15

اوباما: انتقال سیاسی در سوریه یک ضرورت است

رئیس جمهور آمریکا در دیدار با شاه اردن انتقال سیاسی را برای ثبات سوریه یک ضرورت دانست.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از آسوشیتدپرس، باراک اوباما  در دیدار با عبدالله دوم  پادشاه اردن در واشنگتن گفت: انتقال سیاسی موضوعی ضروری برای پایان جنگ داخلی در سوریه است.


اوباما گفت: مایه مسرت ما است که از یکی از بی باک ترین متحدان خود در جهان یعنی ملک عبدالله پادشاه اردن و هیات همراه وی را استقبال می کنیم. ما مثل همیشه درباره چالش های زیادی که وجود دارد با هم مشورت های قابل توجهی داریم. پادشاه و مردم اردن در زمانه دشواری در ارتباط با  وضع موجود در کشورهای همسایه خود به سر می برند. 

ما بخش زیادی از زمان دیدار  خود را به گفتگو درباره وضع  سوریه ،عراق و تلاش های مشترک برای مبارزه با داعش گذراندیم.اردن یکی از هم پیمانان فوق العاده ما در مبارزه با داعش بوده است.

وی افزود: من در این دیدار وی را در جریان مذاکرات خود با پوتین درباره توقف خصومت ها در سوریه گذاشتم. ما درباره رسیدن به انتظارات لازم از این موضوع بسیار محتاط هستیم. اوضاع میدانی بسیار دشوار است اما پیشرفت های ملایمی در هفته گذشته در خصوص ارسال کمک های بشردوستانه برای افرادی که مورد تهدید بودند، وجود داشت.


اوباما افزود: در هفته های آینده می توانیم شاهد کاهش خشونت ها در این کشور که ویران شده است باشیم و سپس این موضوع می تواند سبب آتش بس بلند مدت هم برای شمال و هم برای جنوب  شود و به ما اجازه دهد که در جهت انتقال سیاسی که موضوعی ضروری برای پایان جنگ داخلی در سوریه است  به جلو حرکت کنیم. 

در این دیدار همچنین عبدالله دوم پادشاه اردن گفت: به راستی زمانی که دارم واشنگتن را ترک می کنم از حمایت های آمریکا بسیار خوش بین هستم. با نقشی هدایتگرانه که رئیس جمهور اوباما درباره موضوع سوریه از خود نشان داده است و گفتگوهایی که وی با روس ها در این باره داشته است ما می توانیم در مسیر درست حرکت کنیم و دورنمایی گسترده تر را پیش روی خود متصور باشیم.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : اوباما: انتقال سیاسی در سوریه یک ضرورت است

اوباما: انتقال سیاسی در سوریه یک ضرورت است

  • پربازدیدترین ها