پنج شنبه 25 مرداد 1397 05:25:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 37438

تاریخ انتشار : 05/12/1394 - 07:13

کمال علیپور:

مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست و در حال حاضر ۴۰ درصد از چشم‌انداز در مازندران انجام شد، گفت: تا سال ۹۱ وضعیت اعتبار استان مازندران وضعیت نابه‌سامانی داشت و بعد از ۱۸ ماه بحث و کارهای کارشناسی با دولت انجام دادیم تا بسیاری مشکلات را سامان دهیم.

مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از قائم آنلاین، کمال علیپور در نشست صمیمی با طرفداران خود با بیان این سوال که چه اتفاقی افتاده تا بصیرت در بین ما کمرنگ شد و ولی زمان ما باید «این عمار» سر دهد، اظهار کرد: باید از تاریخ درس بگیریم که اگر حضرت فاطمه زهرا (س) بعد از ۱۴۰۰ سال ماندگار است دلیلش آن است که این بانو از ولی زمان خود جلوتر نبودند و بلکه همگام با وی حرکت می کردند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم توفیق خدمت پیدا کنیم باید به موقع به حمایت از ولی خود برخیزیم، افزود: کسانی بودند به جبهه نرفتند و به میز چسبیدند و تکان هم نمی‌خورند و می گفتند ولی فقیه گفته واجب کفایی نیست بلکه واجب شفاهی است اما امروز مدعی هستند که باید جایگاه‌های حساس کشور را مدیریت کنند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همچنین کسانی هم هستند که جایی که باد شدیدتر می‌وزد آنها در آنجا هستند و اینها هم حامی ولی فقیه خود نیستند، تصریح کرد: اگر همه ملت حامی ولی فقیه باشیم کشورمان ساخته می‌شود.

وی همچنین درباره سیاست خارجی کشور یادآور شد: سیاست خارجی باید بر اساس تبعیت از ولی فقیه و همچنین اقتصاد درو‌ن‌زایی باشد، چرا که اگر همه ما خود را از درون قوی کنیم کشورهای بیگانه ایران را به‌عنوان کشوری قدرتمند می‌شناسند و نیز در حال حاضر مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی تأکید دارند.

علیپور بیان کرد: امروز ایران به این موضوع نیاز دارد که اقتصاد مقاومتی را اجرا کند و امروز با پسابرجام همه می‌خواهند خودرو بیاورند و هر چیزی که در ایران تولید می‌شود به‌سوی نابودی می‌برند، به این شکل نمی‌توان پسابرجام را پیش برد که تحریم برطرف شود و صنعت خود را نابود کنیم.

وی اضافه کرد: اگر نگاه‌مان به اقتصاد درون کشور بود حتماً کشور را خواهیم ساخت وگرنه هیچ اتفاقی از نظر اقتصادی در کشور نخواهد افتاد.

علیپور همچنین با گریزی به سخنان یکی از شرکت هایی در قائم‌شهر درباره دستگاهی مربوط به شرکت که در ایران ساخته می شود اما از خارج وارد شد، گفت: باید به این نکته توجه کرد که توجه به اقتصاد درون می‌تواند زمینه‌ای برای پیشرفت کشور فراهم کند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست و در حال حاضر ۴۰ درصد از چشم‌انداز در مازندران انجام شد، یادآور شد: تا سال ۹۱ وضعیت اعتبار استان مازندران وضعیت نابسامانی داشت و بعد از ۱۸ ماه بحث و کارهای کارشناسی با دولت انجام دادیم تا بسیاری مشکلات را سامان دهیم.

علیپور با اشاره به اینکه بعد از ۳ سال اعتبار مازندران از ۱۷۰ میلیاد تومان به یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید، بیان کرد: در بین ۲۹۰ نفر نماینده مجلس ۳۰ نفر از ارشد مهندسی عمران، برق، مکانیک، برق قدرت و کشاورزی هستند و حال در انتطار این هستیم که ایران قدرت برتر منطقه شود اما با این انتخاب‌ها نمی‌توان کشور را به پیشرفت رساند.

وی از اتصال راه آهن تهران به رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: در سه سال آینده راه آهن رشت به قائم‌شهر وصل خواهد شد و 2 میلیارد دلار قرارداد تنظیم شد که در ظرف ۵ سال این راه آهن به بهره‌برداری برسد که سبب رشد اقتصادی و کاهش بیکاری و امنیت و آسایش برای سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند.

علیپور در پایان با اشاره به اینکه در سال ۹۱ با ارائه طرحی خواستم که راه آهن گرگان به مشهد متصل شود، اضافه کرد: تلاش بسیاری انجام دادم و با قرارداد ۱۰۰۰ میلیاد تومان ظرف دو سال راه آهن به اینچه برون ریل‌گذاری شد و سپس به ترکمنستان و در حال حاضر هم به کشورهای سی آی اس دریای خزر وصل شد و تا سال ۹۶ به مشهد هم خواهد رسید.

 دیدگاه شما در مورد : مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست

مازندران از نظر وضعیت چشم‌انداز توسعه در شرایط خوبی نیست