دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 15:55:28

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
چاپ

کد خبر : 37403

تاریخ انتشار : 04/12/1394 - 09:47

لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!

قطعاً می توان ایرانیانی را پیدا کرد که به هر دلیل با نظام جمهوری اسلامی مخالف باشند اما اگر کسی پیدا شود و تلویحاً از تجاوز یک کشور بیگانه به مرزهای ایران راضی باشد، از متجاوز حمایت کند و مرزبانان کشور را به دلیل انجام وظیفه سرزنش نماید دیگر چگونه می توان او را ایرانی خواند؟

لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!

به گزارش سوادکوه آنلاین،  دکتر محمد صادق کوشکی در نقد مواضع برخی چهره های روشنفکری که این روزها بدیهیات امنیت و منافع ملی ایران را فدای خوش آمد آمریکایی ها می کنند، نوشت:
1 - مدتی پیش مناظره ای داشتم با کسی که عنوان استادی دانشگاه تهران را یدک می کشد آن هم در خصوص ماجرای سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط رزم ناو آمریکایی وینسنس. طرف اصرار داشت بر این که ناو آمریکایی حق داشته تا هواپیمای ایرانی را سرنگون کند (آن هم در آسمان آبهای سرزمینی جزیره ایرانی هنگام!) و از این بابت شماتت و سرزنشی متوجه نظامیان آمریکایی نیست. آخرین پاسخی که به او دادم این بود که: «به نظر شما اگر روزی یک هواپیمای مسافربری آمریکایی در سواحل فلوریدا توسط موشک های یک ناو ایرانی سرنگون شود در کل آمریکا حتی یک دانشجوی ترم یک پیدا خواهد شد که از اقدام ناو ایرانی حمایت کند؟»

2- تشبیه مدافعان مرزهای کشورمان به داعش آن هم به دلیل مقابله با تجاوز نظامیان آمریکایی به حریم آبهای سرزمینی ایران در جزیره فارسی و محکوم کردن تلویحی اقدام نیروهای سپاه و دلسوزی برای متجاوزان آمریکایی (که چند روز پیش از سوی نشریه ای همسو با استاد فوق الذکر) حادثه ای است که شنیدن خبر آن نه تنها مردم ایران بلکه حتی مردم جزایر دوردست اقیانوس آرام را هم در شگفتی غرق خواهد کرد و بعید است در دنیا کشوری پیدا شود که روزنامه نگاران آن اقدام نیروهای نظامی خودی در مقابله با تجاوز دشمن را سرزنش کرده و برای دشمن متجاوز دل بسوزانند!

3- رقابت های خطی و جناحی بر سر قدرت در فضای سیاست، امروز جهان امری عادی و طبیعی است اما منافع و امنیت ملی (آن هم در امر شفافی مانند مرزهای یک کشور) خط قرمزی است که رعایت آن الفبای سیاست محسوب می شود و در هیچ کجای دنیا نمی توان دسته یا گروهی را پیدا کرد که بواسطه نگرش جناحی و رقابت های سیاسی حاضر به خدشه وارد کردن به امنیت ملی (و مرزهای آن کشور) باشند. اما این که چرا در کشور ما مدتی است که عده ای به صورت پی در پی و به هر بهانه ای بدیهیات امنیت و منافع ملی ایران را فدای خوش آمد آمریکایی ها می کنند، سوالی است که پاسخ آن را باید در هویت و شخصیت این جماعت جستجو کرد!

4- شاید رایج ترین و همه فهم ترین تمثیل برای وطن، کلمه «مادر» باشد. «مادر» چه به عنوان ریشه و منشأ و چه به عنوان منبع هویت و هستی در سراسر جهان برابر نهاد و ترجمان «وطن» شمرده می شود تا کوته فکرترین مخاطب هم متوجه حرمت و قداست «وطن» شود و او بداند که "وطن" هم مانند «مادر» حکم ناموس را دارد و تجاوز به آن مساوی لگدمال شدن شرافت و هویت و هستی تمامی «ملت» خواهد بود! ملتی که در آن وطن زندگی می کند و بیش از هرجای دیگری به «مام وطن» علاقه و توجه دارد!

5- آنانی که اهل مطالعه منابع و اسناد تاریخی ایرانند می دانند که در ایام پس از شهریور 1320 و اشغال ایران توسط متفقین، ارتش آمریکا روزانه ده ها نفر از زنان و دختران گرسنه ایرانی را سوار بر کامیون های نظامی به محل استقرار سربازان آمریکایی (در امیرآباد شمالی) منتقل می کرد تا به گفته فرمانده این پادگان، پسرهای آمریکایی از تفریحاتشان عقب نمانند!! و این همان رفتاری است که نظامیان آمریکا پس از اشغال عراق و افغانستان با نوامیس این دو کشور انجام دادند! آن هم به قاعده هزاران مرتبه! و بماند که در ابوغریب چگونه زنان و مردان عراقی (بخوانید بشریت) را برهنه کرده و همه هستی و شرافتشان را (که هستی و شرافت انسانیت بود) به نجاست تمدن آمریکایی آلوده ساختند! اما این که چرا ارتش آمریکا در سی و هشت سال گذشته جرأت لمس خاک ایران را هم به خود نداده (آن هم در حالی که خاک پاکستان و عراق و یمن و افغانستان و سومالی و... را به توبره کشیده است) پاسخی دارد که احتمالاً همه کودکان دبستانی ایران به خوبی بر آن مسلط اند! چون ایران مدافعانی دارد که ارتش آمریکا تاب و توان و امکان مقابله با آنان را تا امروز نداشته است!

6- قطعاً می توان ایرانیانی را پیدا کرد که به هر دلیل با نظام جمهوری اسلامی مخالف باشند اما اگر کسی پیدا شود و تلویحاً از تجاوز یک کشور بیگانه به مرزهای ایران راضی باشد، از متجاوز حمایت کند و مرزبانان کشور را به دلیل انجام وظیفه سرزنش نماید دیگر چگونه می توان او را ایرانی خواند؟ آیا در قاموس بین المللی چنین فردی خائن خطاب نمی شود؟

لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!

7- آمریکایی ها در جهان به میهن پرستی شهره اند! چرا که از کودکی آموخته اند که در هر منازعه ای که یک طرف آن آمریکا باشد حق با آمریکاست و آمریکایی ها باید همیشه و در همه حال حامی و مدافع کشورشان باشند! و به همین دلیل در سرتاسر آمریکا یک روزنامه نگار یا استاد دانشگاه نمی توان پیدا کرد که در منازعه ایران و آمریکا حق را به ایرانی ها بدهد (که اگر چنین کند از هستی ساقط خواهد شد و در انزوا خواهد مرد!)

8- در چند سال اخیر شاهد موضع گیری های مختلف افرادی در کشورمان بودیم که بیشتر به عنوان وکیل مدافع منافع آمریکا سخن گفته و عمل کرده اند (که دو موردی که در ابتدای این مقاله به آنها اشاره رفت صرفاً نمونه ای از این اقداماتند). این افراد هرچه باشند و هرکه باشند ایرانی نیستند چون در منازعه ای که حق با ملت و کشورشان بوده، حق را به آمریکایی ها داده و کشورشان را محکوم کرده اند! اما تعجب آنجاست که این جماعت حتی به "خدایان" آمریکایی شان هم شبیه نیستند! وطن پرستی و ناسیونالیسم، شریعت حاکم بر آمریکاست و عجیب است که این عشاق آمریکا در این مورد هیچ شباهتی به آمریکایی ها ندارند! (و بماند که آمریکایی ها چنین افرادی را حتی برای دریافت روادید ورود به نیویورک لایق و شایسته نمی دانند).

9- جالب این است که همه این افراد به یک جناح خاص وابسته اند! و این که چرا همه این افراد افتخار عضویت در یک جناح سیاسی معین را دارند سوالی است که بزرگان و گردانندگان این جناح باید پاسخ آن را به حامیانشان (و ملت ایران) بدهند!

10- در پایان به این جماعت چه می توان گفت جز این که : اگر ایرانی نیستید لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!

لااقل در وطن پرستی مانند آمریکایی ها باشید!

  • پربازدیدترین ها