یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 05:34:00

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37393

تاریخ انتشار : 04/12/1394 - 11:16

زمان پرداخت قسط اول سفر حج تمتع سال آینده

درنشست بعثه رهبری برلزوم پیگیری عملیات حج سال آینده وبرنامه ریزی اموراجرایی آن باهماهنگی وزارت خارجه تاکیدشد.

زمان پرداخت قسط اول سفر حج تمتع سال آینده

به گزارش سوادکوه آنلاین،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و با حضور رئیس و معاونین سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد با توجه به دعوت قبلی طرف سعودی از آقای مهندس اوحدی برای سفر به عربستان مقرر شد مقدمات این سفر هرچه سریعتر دنبال شود. 

 
رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه اعلام کرد: زمان پرداخت قسط اول سفر حج تمتع سال آینده برای زائرانی که در اولویت اعزام قرار دارند در هفته آینده به مبلغ پنج میلیون تومان به صورت علی الحساب خواهد بود. 
 
مهندس اوحدی افزود: گروه‌های قیمتی در زمان اخذ قسط دوم از زائران که برای نیمه اول اردیبهشت95 در نظرگرفته شده است اعلام خواهند شد.
 
سرپرست حجاج ایرانی نیز تاکید کرد؛ با توجه به اینکه مسئولیت برنامه ریزی و پیگیری روند عملیات حج همچون گذشته به عهده نماینده مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت است عملیات اجرایی و برنامه های حج با قوت پیگیری خواهد شد. 
 
در این جلسه پروازهای نوروزی عتبات عالیات در ایام نوروز با حضور آقای عرب نژاد مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان بررسی و مقرر شد برای رفاه حال هرچه بیشتر زائران و پاسخ به درخواست های علاقه مندان سفر هوایی به عتبات، در دوره های نوروزی بیش از پنجاه پرواز اضافی برای انتقال زائران به عراق از ایستگاه های پروازی داخل کشور صورت گیرد. 
 
در این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه در پیش ثبت نام دوره جدید اعزام به عتبات عالیات حدود 180000 نفر ثبت نام کرده اند افزود: دور جدید اعزام‌ها از دهه سوم اسفند آغاز می‌شود و تا پایان خرداد 95 ادامه دارد. 
 
نماینده ولی فقیه در این جلسه بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان نیروهای صف و ستاد درعتبات تاکید کرد و اطلاع رسانی مناسب در خصوص محل اسکان، حمل و نقل و تغذیه زائران را ضروری خواند. 
 
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر خواستار استفاده از نیروهای انسانی آموزش دیده و با تجربه در ارائه خدمات به زائران عتبات شد و توصیه کرد: در تدوین طرح جامع عتبات از مدیران حج و زیارت در استان ها برای نشست مشورتی دعوت شود و دیدگاه نهایی جمع بندی و برای تصمیم گیری به نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری ارائه شود.


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : زمان پرداخت قسط اول سفر حج تمتع سال آینده

زمان پرداخت قسط اول سفر حج تمتع سال آینده

  • پربازدیدترین ها