پنج شنبه 28 دی 1396 14:50:51

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37391

تاریخ انتشار : 04/12/1394 - 10:31

رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان برکنار شد

گزارش‌ها حاکی از آن است که رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان بخاطر درگیری با نیروهای پلیس واکنش سریع این کشور و استفاده از موقعیت خود برای تسویه حساب با آنها از سمتش برکنار شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، منابع آگاه در وزارت کشور افغانستان اعلام کردند: ژنرال «اسلام‌الدین صافی» رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان به دلیل درگیری با نیروهای پلیس «واکنش سریع» برکنار شده است.

منبع افزود: رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان جمعه گذشته با گروهی از نیروهای بخش واکنش سریع پلیس در منطقه وزیراکبرخان شهر کابل درگیر شده بود.

این منبع خاطرنشان کرد: درگیری صافی با نیروهای پلیس واکنش سریع بخاطر مقاومت وی در برابر تلاش این نیروها برای جدا کردن برچسبهای دودی اتومبیلش بوده است.

منبع مذکور اذعان داشت: اسلام‌الدین صافی ضمن ممانعت از تلاش نیروهای واکنش سریع برای جداکردن برچسبهای دودی با آنها درگیر هم می‌شود.

منبع به پژواک گفت: رئیس برکنار شده اطلاعات وزارت کشور افغانستان برخلاف دستور محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور این کشور که به نیروهای امنیتی دستور داده بود برچسبهای دودی را از خودروها جدا کنند عمل کرده و با استفاده از موقعیت خود در پلیس اطلاعات با بخش واکنش سریع درگیری پیدا می‌کند.

«امرالله صالح» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان نیز در این باره در صفحه فیسبوک خود نوشت: ژنرال اسلام‌الدین صافی بخاطر این اقدام به دادگاه معرفی شده است.

اسلام‌الدین صافی پنج ماه پیش به عنوان رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان انتخاب شده بود، اما در روزهای اخیر بخاطر درگیری با نیروهای پلیس واکنش سریع از این سمت برکنار شد.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان برکنار شد

رئیس اطلاعات وزارت کشور افغانستان برکنار شد