جمعه 01 تیر 1397 00:33:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 37380

تاریخ انتشار : 03/12/1394 - 09:48

شهردار زیراب خبر داد

تدوین برنامه‌ راهبردی و عملیاتی ۵ ساله زیراب

شهردار زیراب از تدوین برنامه‌ریزی راهبردی و عملیاتی پنج ساله این شهر با همکاری مشاوران شهری خبر داد.

تدوین برنامه‌ راهبردی و عملیاتی ۵ ساله زیراب

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمود اعتصامی  در جلسه برنامه‌ریزی راهبردی نوسازی و عمران شهری زیراب با اشاره به اینکه طرح برنامه‌ریزی راهبردی و عملیاتی شهر زیراب برای نخستین‌بار پس از تأسیس شهرداری در سال ۳۵ و با مصوبه شورای اسلامی شهر در حال مطالعه است، گفت: قرارداد با شرکت مشاور انجام شده است و در جلسه مشترک کارشناسان شهرداری با مشاور طرح درباره سامان‌دهی کالبدی فضای شهری در چارچوب برنامه‌های علمی تصمیم‌گیری شد.

وی با بیان اینکه سامان‌دهی رودخانه تالار و برنامه‌ریزی برای استفاده از توانمندی‌های توریستی شهر از اولویت‌های شهرداری زیراب است، افزود: مشاور طرح در ۵ ماه آینده اقدام به تهیه طرح خواهد کرد و شهرداری زیراب آن را به صورت لایحه تقدیم شورای شهر می‌کند و هماهنگی‌های قانونی و اداری با فرمانداری و استانداری انجام خواهد شد.

شهردار زیراب با اشاره به اینکه قانونمند کردن و هدفمند شدن توسعه شهر زیراب از اولویت‌های تنظیم برنامه پنج ساله زیراب است، خاطرنشان کرد: الزامات قانونی، اهداف و ویژگی‌ها، کارشناسی توسعه با محوریت اسناد توسعه و تعیین فرآیند برنامه بخشی از طرح برنامه‌ریزی راهبردی و عملیاتی زیراب است.

اعتصامی با اشاره به اینکه تقویت و توسعه گردشگری از برنامه‌هایی است که موجب اشتغال و توسعه پایدار شهر زیراب و شهرستان سوادکوه می‌شود، اظهار کرد: شهروندان زیراب همکاری لازم با مشاوران طراح توسعه زیراب و بیان انتظارات و نظرات برای آینده توسعه شهر را مورد توجه قرار دهند.

شهردار زیراب به بخشی از برنامه‌های توسعه گردشگری در این شهر اشاره کرد و افزود: ایجاد آبشار مصنوعی در ورودی شهر از ابتدای فعالیت این شهرداری و شورای شهر آغاز شده است که در آینده نزدیک کلنگ احداث آن به زمین زده می‌شود و پارک ۱۴۰ هکتاری درویش‌ماهرو با همکاری نمایندگان مجلس و امام جمعه زیراب در آینده نزدیک آغاز می‌شود و سامان‌دهی رودخانه تالار نیز با بازدید میدانی کارشناسان آب منطقه‌ای و مدیرعامل آن در حال اجرایی شدن است.

اعتصامی، گفت: در سال ۹۵ اخبار خوشایندی برای عمران و آبادانی شهر زیراب با محوریت توسعه گردش‌گری و عمرانی و رفاهی شهر خواهیم داشت.


منبع : سوادکوه خبر
دیدگاه شما در مورد : تدوین برنامه‌ راهبردی و عملیاتی ۵ ساله زیراب

تدوین برنامه‌ راهبردی و عملیاتی ۵ ساله زیراب

  • پربازدیدترین ها