سه شنبه 26 دی 1396 13:19:54

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37342

تاریخ انتشار : 02/12/1394 - 10:31

نامزدجمهوری‌خواه آمریکا چه کتاب مهدوی می‌خواند؟ +عکس

مارکو روبیو (Marco Rubio) یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات پیشرو در آمریکاست. شاید برای ما جالب باشد اکنون که وی دائما در حال سفر برای جلب نظر رای دهندگان است، چه کتابی را در مورد مهدویت مطالعه می کند؟

نامزدجمهوری‌خواه آمریکا چه کتاب مهدوی می‌خواند؟ +عکس

به گزارش سوادکوه آنلاین، مارکو روبیو (Marco Rubio) یکی از نامزدهای جمهوری خواهان برای انتخابات پیشرو در آمریکاست که در حال رقابت داخلی با ترامپ، کروز، بوش و چند جمهوری خواه دیگر برای معرفی نامزد نهایی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 است. شاید برای ما جالب باشد اکنون که وی دائما در حال سفر برای جلب نظر رای دهندگان است، چه کتابی را در مورد مهدویت مطالعه می کند؟

 اخیرا عکسی در خبرگزاری رویترز منتشر شد که در آن مارکو روبیو در حالی که سوار هواپیمایی برای مسافرت به کارولینای جنوبی می شود، تعدادی کتاب برای مطالعه در دست دارد. جالب آن است که یکی از این کتاب ها، کتاب "امام دوازدهم" اثر جوئل روزنبرگ (Joel C. Rosenberg)[1] است.

نامزد جمهوری خواه آمریکا چه کتاب مهدوی می خواند؟ +عکس

 این کتاب -که در مورد آن مطالبی در همین سایت نوشته شده (اینجا و اینجا)- رمانی است 490 صفحه ای که در سال 2010 منتشر شد و به واسطه تبلیغات وسیع، به فروش بالایی در غرب دست یافت.[2] روزنبرگ -که به واسطه رمان نویسی با بهره گیری از اوضاع جهان و به ویژه خاورمیانه به معروفیت گسترده ای دست یافت- در این رمان درصدد ارتباط دهی مبحث فعالیت های هسته ای ایران و ظهور امام مهدی(ع) در قالب داستانی جاسوسی/جنایی است. ظاهرا میزان جذابیت و فروش رمانی با موضوع امام زمان(ع) چنان بر نویسنده خوش آمده که وی دو رمان دیگر در ادامه این کتاب نگاشته و با عنوان "سه گانه امام دوازدهم" به بازار عرضه کرده است.

 جالب آن است که روزنبرگ با پوشش دادن توجه روبیو به رمانش، این کار نامزد جمهوری خواه را جالب دانسته ولی از آن ابراز تعجب نکرده چون به نظر او نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا همگی می بایست نسبت به "مهدی مسلمانان" و "طرح آخرالزمانی اسلام" آگاهی کافی داشته باشند.[3]

 باید دید جمهوری خواهانی همچون روبیو که سودای کاخ سفید بر سر دارند، به این رمان به عنوان یک کتاب صرفا داستانی و خیالی می نگرند و یا آن را واقعی پنداشته و الگوی آینده خود را بر آن بنا می کنند.

 پی نوشت ها:

[1] - https://en.wikipedia.org/wiki/Joel_C._Rosenberg

[2] - http://www.nytimes.com/2010/11/07/books/review/InsideList-t.html?_r=0

[3] - https://flashtrafficblog.wordpress.com/2016/02/13/whats-rubio-reading-the-twelfth-imam-a-thriller-about-apocalyptic-islam/

تهیه و تنظیم گزارش: حجت الاسلام زهیر دهقانی آرانی


منبع : شبستان
دیدگاه شما در مورد : نامزدجمهوری‌خواه آمریکا چه کتاب مهدوی می‌خواند؟ +عکس

نامزدجمهوری‌خواه آمریکا چه کتاب مهدوی می‌خواند؟ +عکس