دوشنبه 28 خرداد 1397 19:47:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37287

تاریخ انتشار : 30/11/1394 - 10:53

ریلاینس هند واردات نفت ایران را از سر می‌گیرد

شرکت هندی رلاینس بعد از حدود ۵ سال وقفه در حال آماده شدن برای واردات مجدد نفت ایران است و قصد دارد روزانه ۱۲۰ هزار بشکه در روز نفت از این کشور خریداری کند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، یک منبع صنعتی از مذاکرات نفتی دوجانبه گفت، شرکت هندی رلاینس اینداستریز، مالک بزرگترین مجتمع پالایشگاهی جهان بعد از حدود 5 سال وقفه در حال آماده شدن برای از سرگیری خرید نفت از ایران از ماه آینده میلادی است.

این شرکت که توسط موکش آمبانی، میلیاردر هندی اداره می شود، در سال 2010 به دلیل نگرانی ها از تهدیدات ناشی از تحریم های دولت آمریکا خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود.

اکنون که تحریم ها علیه ایران پایان یافته، تهران تلاش دارد سهم از دست رفته خود از بازار نفت را پس بگیرد و ریلاینس هم مشتاق است تا مجددا از ایران نفت خریداری کند.

مقامات بزرگترین شرکت پالایشگاهی بخش خصوصی هند اخیرا برای گفت و گو در خصوص جزئیات از سرگیری تجارت با ایران، به تهران سفر کردند و برای شروع قرار است شرکت ملی نفت ایران در قالب یک محموله، یک میلیون بشکه نفت خام و یک میلیون بشکه میعانات به این شرکت ارسال کند.

این محموله ، ریلاینس را به اولین مشتری جدید نفتی ایران بعد از لغو تحریم ها تبدیل خواهد کرد.

ریلاینس همچنین در حال مذاکره با شرکت ملی نفت ایران برای انعقاد قرارداد خرید روزانه 100 تا 120 هزار بشکه نفت از ایران است، یعنی همان میزان نفتی که این شرکت قبل از تحریم ها از ایران خرید می کرد.

این منبع آگاه افزود: «نهایی شدن رقم هایی که قرار است خریداری شود بستگی به نوع نفتی دارد که ریلاینس می خواهد.» ریلاینس قصد دارد در هفته اول مارس  یک محموله از ایران خریداری کند، اما ممکن است تاخیر هایی هم در این خرید به وجود بیاید.

سخنگوی شرکت ریلاینس گفت، سیاست شرکت این است که اظهارنظری درباره معاملات انجام شده نمی کند.

ماه گذشته، وی سریکانت، مدیر مالی شرکت ریلاینس گفته بود این شرکت در حال ارزیابی خرید نفت خام از ایران بعد از لغو تحریم هاست.

نفت تولیدی ایران عمدتا از نوع سنگین و ترش که از میادینی نظیر نوروز و سروش به دست می آمد، در سال 2009 حدود 8 درصد کل واردات ریلاینس را تشکیل می داد. اما تحلیلگران می گویند، از سر گیری عرضه این نوع نفت توسط ایران دشوار خواهد بود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : ریلاینس هند واردات نفت ایران را از سر می‌گیرد

ریلاینس هند واردات نفت ایران را از سر می‌گیرد

  • پربازدیدترین ها