جمعه 01 تیر 1397 23:53:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37277

تاریخ انتشار : 30/11/1394 - 07:34

رایزنی رژیم صهیونیستی درباره تحویل اس 300 به ایران

هیئتی از رژیم صهیونیستی به سرپرستی مدیر کل وزارت خارجه این رژیم روز پنجشنبه با وزیر خارجه روسیه درباره تحویل سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران رایزنی کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، هیئتی از رژیم صهیونیستی، به سرپرستی «دوری گلد»، مدیر کل وزارت خارجه این رژیم روز پنجشنبه با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و با وی درباره تحویل سامانه‌‌های دفاع موشکی اس‌300 به ایران رایزنی کرد. 

بر اساس گزارش پایگاه آی‌24، موضوع تحولات سوریه، دیگر محور گفت‌وگوهای دو طرف را تشکیل داده است. 

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز پنجشنبه با رد گمانه‌زنی‌های قبلی درباره تحویل این سامانه‌های موشکی به ایران در روز پنجشنبه اعلام کرد، هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاریخ دقیق تحویل اس‌300 به ایران اظهار نظر کنیم.

روسیه به موجب قراردادی که در سال 2007 با ایران امضا کرد باید دست‌کم پنج سامانه دفاع هوایی اس-300 را به ایران تحویل می‌داد. مسکو در سال 2010 با این بهانه که فروش این سامانه به ایران خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است از تحویل آن به تهران امتناع کرده بود.

وزارت دفاع ایران به دنبال این تصمیم مسکو، از طرف روسی به دادگاه بین المللی شکایت کرده و خواستار دریافت غرامتی معادل 4 میلیارد دلار شده بود.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز 24 فروردین با صدور حکمی، ممنوعیت خودخوانده تحویل این سامانه دفاعی به ایران را لغو کرد. با این حال، مسکو تاکنون تاریخ مشخصی برای تحویل این سامانه مشخص نکرده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : رایزنی رژیم صهیونیستی درباره تحویل اس 300 به ایران

رایزنی رژیم صهیونیستی درباره تحویل اس 300 به ایران

  • پربازدیدترین ها