جمعه 31 فروردین 1397 22:34:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37268

تاریخ انتشار : 29/11/1394 - 13:32

واشنگتن قادربه مقابله با موشک‌ بالستیک‌ایران نیست

دیوان محاسبات آمریکا با انتشار گزارشی تأکید کرد که واشنگتن علیرغم هزینه‌های میلیاردی، قادر به ایستادگی مقابل موشک‌های بالستیک ایران را ندارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، طبق  گزارش دیوان محاسبات آمریکا،واشنگتن همچنان قادر به محافظت کامل از سرزمین آمریکا در مقابل حملات احتمالی موشک بالستیک ایران نیست و این در حالی است که آمریکا میلیاردها دلار صرف یک سامانه دفاع موشکی می‌کند که همچنان اثبات نشده و ناتمام است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «فری‌بیکن» گزارش کرد، آژانس دفاع موشکی آمریکا یا همان (MDA) همچنان میلیاردها دلار از دلارهای مالیات‌دهندگان آمریکا را صرف فناوری می‌کند که مشخص نیست قابلیت مقابله با حملات موشکی ایران یا کره شمالی را داشته باشد.

در این گزارش آمده است، در حالیکه فرماندهان نظامی آمریکا تأکید دارند که سامانه کنونی احتمالاً می‌تواند با «تعداد اندکی از تهدیدات ساده موشک بالستیکی که از طرف کره شمالی و ایران پرتاب می‌شود، مقابله کند» اما آزمایشات واقعی این تجهیزات از ادعای این فرماندهان نظامی پشتیبانی نمی‌کند و آن را اثبات نمی‌کند.

طبق این گزارش، در حالیکه آژانس دفاع موشکی آمریکا در تلاش است که یک سامانه دفاع موشکی کارآمد به وجود آورد، ایران و کره شملای در حال توسعه فناوری موشک‌های بالستیکی پیشرفته‌ هستند.

فری بیکن ادامه داد، آمریکا می‌بایست مؤلفه‌های کلیدی سامانه سامانه دفاع موشکی «GMD» خود را بازطراحی کند و آن را مجدداً مورد آزمایش قرار دهد.

در این گزارش آمده است: «MDA در حین آزمایشات پرواز خود نشان نداده که می‌تواند از سرزمین آمریکا مقابل تهدیدات کنونی دفاع موشکی دفاع و پشتیبانی کند».

دیوان محاسبات آمریکا تصریح کرد، در این نقطه از زمان، سامانه دفاع موشکی آمریکا تنها «قابلیت اندکی برای دفاع مقابل تعداد اندکی از موشک‌های بالستیکی ساده را نشان داده است. اما آزمایشات پرواز تاکنون، به اندازه‌ای کافی نبوده که نشان دهد قابلیت دفاعی مناسبی وجود داشته است. ارزیابی کامل از این کارآمدی این سامانه‌ها درحال حاضر امکانپذیر نیست».


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : واشنگتن قادربه مقابله با موشک‌ بالستیک‌ایران نیست

واشنگتن قادربه مقابله با موشک‌ بالستیک‌ایران نیست

  • پربازدیدترین ها