یکشنبه 03 تیر 1397 00:05:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37235

تاریخ انتشار : 28/11/1394 - 09:30

«حسنین هیکل» درگذشت

تلویزیون مصر لحظاتی پیش از درگذشت محمد حسنین هیکل اندیشمند برجسته مصری در سن ۹۳ سالگی خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، تیم تحقیقاتی موسسه Futur industries دانشگاه استرالیای جنوبی به جزییات استفاده از الكترودهای آبی سازگار با آب بر روی هیدروژن‌های منعطف (لنز چشم) اشاره كرد. با كمك این لنز می‌توانید میزان گلوكز خود را سنجیده و یا نمایشگرهای الكترونیكی را بر روی آنها مشاهده كنید.

این لنزهای ارتقا یافته اطلاعات را به صورت بی‌سیم دریافت می‌كنند در مورد نیروی لازم برای روشن كردن صفحه نمایشگر آنها نیز از دستاوردهای سایر محققان استفاده شد. تحقیقات آنها نشان داده كه می‌توان برای روشن كردن باتری‌های مخصوص از قطره‌های چشمی استفاده كرد.

لنزهای نمایشگر می‌توانند واقعیت مجازی یا صنایع عینك‌های هوشمند را متحول كنند. با وجود این لنزها هدست‌های VR كه قرار است حجم انبوهی از آنها در سال جاری به بازار بیایند كنار گذاشته می‌شوند. لنزهای چشمی به اندازه عینك‌های هوشمند آشكار نیست.

این فیلم‌های پلیمر رسانا را می‌توان برای اغلب لنزهای چشم استفاده كرد. از كاربردهای لنز هوشمند می‌توان به الكترودهای هوایی مخصوص در باتری‌ها و خازن‌ها، خاموش شدن پنجره‌های هوشمند تنها با زدن یك دكمه  انتشار قابل تطبیق هزینه‌های نظامی اشاره كرد.

این تحقیق از افزایش محبوبیت و پیشرفت تكنولوژی‌های سازگار با محیط زیست مانند ساعت‌های هوشمند یا پمپ‌های قلب الهام گرفته است.  این لنزها یك قدم فراتر از لنزهای هوشمند گوگل است كه از سال ۲۰۱۴ وارد بازار شد. این لنزها گلوكز را اندازه‌گیری كرده و بسیار پیشرفته‌تر از لنزهای Innovega است كه همان سال اعلام كرد لنز‌هایش موجب بهبود تمركز در بینایی می‌شود.

گرچه تیم تحقیقاتی دهه‌هاست بر روی پلیمرهای رسانا كار می‌كند اما ایده تركیب لنز و پلیمر رسانا از دو سال پیش به سراغ محققان آمده است.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : «حسنین هیکل» درگذشت

«حسنین هیکل» درگذشت

  • پربازدیدترین ها