سه شنبه 29 خرداد 1397 10:51:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37178

تاریخ انتشار : 25/11/1394 - 09:16

سفارت سوئیس حافظ منافع عربستان در ایران شد

طبق اعلام وزیر خارجه عربستان، حافظ منافع آمریکا در ایران، حافظ منافع عربستان سعودی نیز شد.

سفارت سوئیس حافظ منافع عربستان در ایران شد

به گزارش سوادکوه آنلاین،عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری مشترک با همتای سوئیسی در ریاض اعلام کرد که سفارت سوئیس در تهران، حافظ منافع عربستان خواهد بود.

سفارت سوئیس، همزمان، حافظ منافع آمریکا در ایران نیز هست.

عادل الجبیر گفت: سوئیس حافظ منافع عربستان در ایران است و  اقدامات لازم در جهت تسهیل ورود حجاج ایران را فراهم خواهد کرد.

الجبیر در این کنفرانس خبری با اشاره به بحران سوریه، از ورود دو میلیون و نیم آواره به کشورش خبر داد و مدعی شد که بشار اسد از قدرت باید کنار برود چه از راه سیاسی چه از راه نظامی.

او از «لزوم آتش‌بس در مناطق درگیر در سوریه» سخن گفت و با این ادعا که «بشار اسد مسئول کشتار 300 هزار نفر و جرایم جنگی است»، نقش کشورش در حمایت از تروریست‌ها در سوریه طی پنج سال گذشته را نادیده گرفت.

الجبیر گفت: برای تشکیل دولت انتقالی (در سوریه) تلاش می‌کنیم که دارای قوه اجرایی بوده و بتواند قانون اساسی وضع کرده و انتخابات برگزار کند... .

وزیر خارجه عربستان که نگران وضعیت بد تروریست‌های تحت الحمایه این کشور در سوریه است، ابراز امیدواری کرد که حملات هوایی سوریه و متحدان متوقف شود.

وزیر خارجه سوئیس نیز در این کنفرانس خبری با اشاره به  مسائل سوریه، از راهکار سیاسی برای حل بحران حمایت کرد و گفت: هنوز فرصت برای ازسرگیری مذاکرات سیاسی هست هرچند این فرصت محدود است.

او با اشاره به قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران گفت که ما از اوایل سال جاری (میلادی) این پیشنهاد را به عربستان داده بودیم.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سفارت سوئیس حافظ منافع عربستان در ایران شد

سفارت سوئیس حافظ منافع عربستان در ایران شد

  • پربازدیدترین ها