یکشنبه 03 تیر 1397 17:21:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37145

تاریخ انتشار : 20/11/1394 - 13:11

ثبات و امنیت بار دیگر به شمال سوریه بازگشت

یگان های ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز دوشنبه توانستند امنیت و ثبات را بار دیگر به مناطق شمالی حومه شهر لاذقیه در شمال سوریه برگردانند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان های ارتش این کشور هم چنین توانستند در منطقه درعا بیش از 20 تروریست را کشته و 11 خودروی زرهی تروریست های «جبهه النصره» را منهدم سازند.

از سوی دیگر یگان های ارتش سوریه به کمک نیروهای پشتیانی موفق شدند تا حومه شمالی حلب پیشروی کرده و پس از ازبین بردن پایگاه های تروریست ها ، روستای «کفین» را آزاد ساخته و امنیت و ثبات را به آن بازگردانند.

ارتش سوریه اقدام به خنثی سازی مین ها و بسته های انفجاری این منطقه مرزی با ترکیه کرده اند که گروه های تروریستی پس از تلفات زیاد نیروهای خود در این منطقه کارگذاشته بودند.

در همین راستا یگان های کرد نیز شهرک «دیر الجمال» در شمال شهرک «کفین» در حومه شمالی حلب را آزاد ساختند .

همچنین براساس این گزارش ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بیش از 60 درصد حومه شمالی حلب را آزاد کرده اند.

این نیروها در حال حاضر کنترل کامل شهرک «کفین» واقع در شمال شهرک «مایر» در حومه شمالی حلب را در دست دارند.

روستای کفین در 23 کلومتری مرز ترکیه قرار دارد و کنترل این روستا راه را به سوی منطقه «اعزاز» در مرز ترکیه باز می کند.

همچنین با کنترل شهرک کفین و شهرک «مایر» نیروهای ارتش سوریه خواهند توانست تا کنترل بیشتری بر مرزهای مشترک این کشور با ترکیه داشته باشند.

نیروهای ارتش سوریه در این پیشروی ها پس از 4 سال و نیم در پنج شنبه گذشته دو شهرک راهبردی «نبل» و «الزهرا» را آزاد و با قطع خطوط ارتباطی آنها حلقه محاصره را بر تروریست ها در داخل شهر حلب تنگ تر کردند.

نیروهای ارتش سوریه در روزهای گذشته نیز 2 شهرک راهبردی «مایر» و «رتیان» را آزاد ساختند و با آزاد سازی این شهرک ها، خط ارتباطی تروریست ها و قاچاق سلاح به آنها از مرز ترکیه قطع شد.

سوریه حدود 5 سال است که به دلیل حضور گروههای مسلح و تروریستی همچون داعش که از سوی غرب و کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه حمایت می شوند، دچار بحران زیادی شده است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : ثبات و امنیت بار دیگر به شمال سوریه بازگشت

ثبات و امنیت بار دیگر به شمال سوریه بازگشت

  • پربازدیدترین ها