پنج شنبه 30 فروردین 1397 22:07:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37130

تاریخ انتشار : 20/11/1394 - 08:33

شکایت گازی ترکیه از ایران به کجا رسید؟

دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با بیان اینکه رای دادگاه بین المللی در مورد شکایت گازی ترکیه از ایران، الزام اجرایی ندارد، گفت: وزیر انرژی ترکیه اعلام کرده که در پی آن است تا این موضوع از طریق مذاکره با ایران رفع شود.

شکایت گازی ترکیه از ایران به کجا رسید؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از «پترومی»، جلال ابراهیمی دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در مورد شکایت گازی ترکیه از ایران به شانا گفت: در هر قراردادی اگر اختلافی ایجاد شود امکان ارجاع به دادگاه بین‌المللی وجود دارد و دو کشور سعی نمی‌کنند که اختلافات را تشدید و یا در مقابل یکدیگر بایستند، بنابراین در قرارداد گازی بین ایران و ترکیه نیز دو طرف با مذاکره و رجوع به دادگاه بین‌المللی این اختلاف را حل و فصل خواهند کرد.

وی با بیان این که وزیر انرژی ترکیه خواهان حل و فصل اختلاف قرارداد گازی با ایران است، افزود: وزیر انرژی ترکیه اعلام کرده که کشور متبوعش با ایران مشکلی نداشته و در پی آن است که این موضوع از طریق مذاکره با ایران رفع شود و بزودی نیز در این مورد به نتایج مثبتی می‌رسیم.

به گزارش نفت من، دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به رای دادگاه بین‌المللی در مورد قرارداد گازی ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: هرچند این دادگاه به نفع ترکیه رای داده، اما این رای هنوز قطعی نیست و الزام اجرایی نیز ندارد و اختلافات با مصالحه دو طرف براحتی قابل رفع است.

وی ادامه داد: ایران و ترکیه دو دروازه فعالیتهای تجاری در دنیا محسوب می‌شوند، از این رو سعی می‌کنند دیدگاهها و اختلافات خود را با مذاکره حل و فصل کنند، کما این که سفیر ایران در ترکیه نیز به این مهم اعتقاد دارد.

ابراهیمی تصریح کرذ: مقامهای ترکیه اعلام کرده‌اند که اختلافات قرارداد گازی با ایران به دور از مسائل حاشیه‌ای رفع خواهد شد و دو کشور با مراجعه به دادگاه و گفتگو به تفاهم خواهند رسید.


منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : شکایت گازی ترکیه از ایران به کجا رسید؟

شکایت گازی ترکیه از ایران به کجا رسید؟

  • پربازدیدترین ها