شنبه 01 اردیبهشت 1397 12:23:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 37032

تاریخ انتشار : 05/11/1394 - 11:13

سوئیس پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرد

سوئیس پول های ایران را که در حساب های بانکی این کشور بلوکه شده بود، آزاد کرد.

سوئیس پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه خبری سوئیس اینفو، پس از لغو تحریم ها، سوئیس پول های ایران را که در حساب های بانکی سوئیس بلوکه شده بود، آزاد کرد.

پس از بلوکه شدن پول های ایران در بانک های سوئیسی در فاصله سال های 2007 تا 2012، به عنوان بخشی از تحریم ها علیه برنامه هسته ای ایران، اجازه خروج 12 میلیون فرانک سوئیس، معادل 11.8 میلیون دلار از دارایی های ایران از سوئیس داده نمی شد. پس از سال ها مذاکره، اکنون تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه برنامه هسته ای ایران از ژانویه 2016 لغو شده و محدودیت های مالی علیه این کشور برداشته شده است.

سخنگوی اداره امور اقتصادی دولت سوئیس روز یکشنبه تایید کرد که پول های بلوکه شده ایران نزد بانک های این کشور آزاد شده است. این پول ها متعلق به افراد، شرکت ها یا موسسات دولتی ایرانی بوده است. هنوز هیچ فرد یا سازمانی مدعی مالکیت حدود 10 هزار فرانک از این دارایی های آزاد شده نشده است.

بر اساس برآوردهای ایران، این کشور اکنون 32 میلیارد فرانک سوئیس در بانک های سراسر دنیا دارایی دارد که امکان دسترسی به آنها پس از لغو تحریم ها فراهم شده است.

توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی، موجب فراهم شدن فرصت های بسیاری در بازار ایران برای شرکت ها و بانک های بین المللی شده و برخی شرکت ها سوئیسی امیدوارند بتوانند با ورود به بازار این کشور از پتانسیل های موجود در آن بهره مند شوند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : سوئیس پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرد

سوئیس پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرد

  • پربازدیدترین ها