جمعه 01 تیر 1397 13:52:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36993

تاریخ انتشار : 03/11/1394 - 12:56

۴ کشته در تیراندازی مدرسه‌ای در کانادا

در بدترین حادثه تیراندازی در مدارس کانادا در طول ۱۰ سال گذشته، یک مرد مسلح پس از شلیک به سوی دو برادرش در خانه به مدرسه‌ای حمله کرد و حداقل چهار نفر را کشت و تعدادی دیگر را نیز زخمی کرد.

۴ کشته در تیراندازی مدرسه‌ای در کانادا

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از رویترز، پلیس کانادا اعلام کرد: یک فرد مظنون را پس از تیراندازی در روستای "لالوچ" در 600 کیلومتری شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان بازداشت کرده است.

کوین ژانویر شهردار موقت شهر ساسکاتون گفت: ماری دختر 23 ساله اش که معلم بوده در این تیراندازی کشته شده است.

پلیس اعلام کرده است که این فرد مسلح پیش از ورود به مدرسه و کشتن چهار نفر، دو برادر خود را نیز که در خانه بوده اند هدف گلوله قرار داده است.

هنوز انگیزه اصلی فرد مهاجم و هویت وی و قربانیان این حادثه اعلام نشده است. وقوع تیراندازی های جمعی در کانادا مساله نادر و کم سابقه ای به شمار می رود چرا که این کشور قانون شدیدتری برای کنترل سلاح نسبت به آمریکا دارد.

در بدترین حادثه تیراندازی کانادا 14 دانشجوی یک کالج در مونترال در سال 1989 میلادی جان خود را از دست دادند. در تیراندازی دیگری در سال 1992 میلادی در دانشگاه کنکوردیا در مونترال نیز 4 نفر کشته شدند.

این تیراندازی در یک دبیرستان به وقوع پیوسته است. در بین استان‌های کانادا، ساسکاچوان بالاترین نرخ خشونت های خانوادگی را در سال 2014 میلادی ثبت کرده است که این رقم دو برابر بیشتر از میانگین ملی 243 حادثه برای هر 100 هزار نفر بوده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : ۴ کشته در تیراندازی مدرسه‌ای در کانادا

۴ کشته در تیراندازی مدرسه‌ای در کانادا

  • پربازدیدترین ها