یکشنبه 26 آذر 1396 23:03:10

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36963

تاریخ انتشار : 27/10/1394 - 10:33

لاریجانی: دولت بودجه دو دوازدهم ارائه کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت لایحه دو دوازدهم ارائه کند تا در فروردین و اردیبهشت سال آینده مشکل وجود نداشته باشد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، علی لاریجانی پس از دریافت لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور توسط دولت در صحن علنی گفت: گزارش آقای رئیس جمهور را شنیدیم و لوایح برنامه ششم و بودجه ۹۵ را تقدیم کردند که ما این لوایح را به اداره قوانین می دهیم تا بعد از تکثیر کردن در اختیار نمایندگان قرار دهند.

وی افزود: نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به کمیسیون های تخصصی داده و کمیسیون های تخصصی نیز ۱۵ روز فرصت دارند نظر تخصصی را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند تا بررسی بودجه در فرصت دو هفته در کمیسیون تلفیقی انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی برنامه ششم با قدری تاخیر انجام خواهد شد، کمیسیون تلفیق موازی کار کمیسیون بودجه کارش را آغاز می کند اما کمیسیون تلفیق برای بررسی برنامه ششم توسعه سه هفته فرصت خواهد داشت.

لاریجانی خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک احکام دائمی امشب گزارش خود را کامل کند تا در دستور کار مجلس قرار دهیم که حجم قابل توجه از لایحه برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال ۹۵ کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق تلاش می کنند امسال بررسی این دو لایحه انجام شود، تصریح کرد: در ماده ۱۸۸ آیین نامه داخلی مجلس با صراحت آمده که اگر تا تاریخ تعیین شده بودجه تسلیم مجلس نشود دولت موظف است چند دوازدهم ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما در مجلس تلاش می کنیم که کار انجام شود اما چون در آیین نامه به این مسئله تاکید شده دولت دو دوازدهم را ارائه کند تا کار دولت و دستگاه ها در فروردین و اردیبهشت سال آینده دچار مشکل نشود.


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : لاریجانی: دولت بودجه دو دوازدهم ارائه کند

لاریجانی: دولت بودجه دو دوازدهم ارائه کند