چهار شنبه 30 خرداد 1397 09:58:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36914

تاریخ انتشار : 24/10/1394 - 17:16

مقام سابق پنتاگون: ایران در ماجرای تفنگداران آمریکایی بدون هیچ پیامدی آمریکا را تحقیر کرد

یک مقام سابق پنتاگون می‌گوید، ایران در ماجرای بازداشت و آزادسازی 10 تفنگدار آمریکایی، بدون هیچ پیامدی، آمریکا را تحقیر کرده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، «هارولد راد» مشاور سابق پنتاگون بر این باور است، ایران در ماجرای بازداشت و آزادسازی 10 تفنگدار آمریکایی بدون هیچ پیامدی، آمریکا را تحقیر کرده است.

هارولد راد که با روزنامه «جروزالم‌پست» گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: «اینکه واشنگتن تاکنون به بسیاری مسائل نظیر آزمایش موشک بالستیک ایران در ماه اکتبر و همین طور شلیک راکت به نزدیکی کشتی‌های دریایی آمریکا (در خلیج فارس) واکنش نشان نداده است، ضعف آمریکا در مقابل کشورهای خاورمیانه را نشان می‌دهد».  

وی افزود: «این نمونه دیگری است که نشان می‌دهد آمریکا متحدی غیرقابل اتکا و دشمنی بی‌آزار است. در خاورمیانه، زمانی که ضعف را احساس کنند، هجوم می‌آورند و حمله می‌کنند».

این مقام سابق پنتاگون اظهار داشت: «از نگاه ایرانی‌ها، آنها تفنگداران آمریکایی را پیش از نطق سالانه باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا دستگیر کرده‌اند و او حتی به این موضوع اشاره نکرد».

هارولد راد در ادامه با طرح این سئوال که «آیا ایرانی‌ها به عمد اوباما و «جان کری» وزیر خارجه آمریکا را تحقیر کردند؟»، پاسخ داد: «از دیدگاه فرهنگی ایرانی‌ها، پاسخ مثبت است».  

وی افزود: «این یک شرایط برد-برد برای ایران است زیرا هم به فناوری پیشرفته آمریکا دست یافت، هم آمریکا را تحقیر کرد و هم این بهانه را دست دولت آمریکا داد که بگوید ایران به خاطر توافق هسته‌ای با آمریکا همکاری کرده است».

مشاور سابق پنتاگون در ادامه مدعی شد: « یک پیروزی بزرگ برای ایران و یک شکست بزرگ برای آمریکا. اکنون ایران می‌تواند به تلاش‌های خود برای هدفش نهایی‌اش یعنی تولید سلاح‌های هسته‌ای ادامه دهد».

هارولد راد در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت، بیشتر تجهیزات قایق‌های آمریکایی پیشتر در دسترس ایران نبوده است. او سپس این سئوالات را مطرح کرد: « آیا ایران تجهیزات آمریکایی را برداشته است؟ آیا ایران آنچه از فناوری این قایق‌ها آموخته، در اختیار کره شمالی، چین و روسیه قرار می‌دهد؟ هیچ حسن‌نیتی در خاورمیانه وجود ندارد».

«مایکل روبین» محقق موسسه «امریکن انترپرایز» و مقام سابق پنتاگون نیز در این باره به روزنامه «جروزالم‌پست» گفت، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و سایر تندروها از این حادثه سود بردند.

وی تصریح کرد: «آنها آمریکا را تحقیر کردند. عذرخواهی گرمی دریافت کردند و سپس تصاویر آمریکایی‌های بازداشت‌شده را منتشر کردند».


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مقام سابق پنتاگون: ایران در ماجرای تفنگداران آمریکایی بدون هیچ پیامدی آمریکا را تحقیر کرد

مقام سابق پنتاگون: ایران در ماجرای تفنگداران آمریکایی بدون هیچ پیامدی آمریکا را تحقیر کرد

  • پربازدیدترین ها