سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 09:27:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36911

تاریخ انتشار : 24/10/1394 - 16:15

زاکانی: فضای انتخابات باید از التهاب دور باشد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در شرایط انتخابات باید فضایی ایجاد کنیم که دور از التهاب بوده و آرامش انتخابات را حفظ کنیم.

زاکانی: فضای انتخابات باید از التهاب دور باشد

به گزارش سوادکوه آنلاین، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش گرامیداشت شهدای خبرنگار و روز بسیج رسانه که صبح امروز(پنجشنبه) در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: نقش رسانه در وضعیتی که امروز در منطقه رخ داده است، بسیار اهمیت دارد و می‌تواند دستاوردها و پیروزی‌های دولت‌های اسلامی را در سطح جهان منتشر کند.

وی تاکید کرد: رسانه‌های آمریکایی خود بر این باورند که مردم ایران در مورد مسائل روز جهان و منطقه بسیار آگاه و هشیار هستند و این آگاهی و هشیاری به این دلیل است که رسانه‌های ایران به خوبی افکار عمومی را در اختیار خود قرار داده‌اند.

زاکانی ادامه داد: آنها می‌دانند هر رخدادی که در دنیا اتفاق می‌افتد بالاتر از انقلاب اسلامی نیست، چون می‌خواهند با تمام توان خود در رسانه‌ها، انقلاب اسلامی ما را محدود کنند، ولی همگان می‌دانند که هر وقت ما توانسته‌ایم پیام‌های انقلاب را به درستی انتقال دهیم، آنها نیز با ما همسو شده‌اند.

وی با اشاره به نقش رسانه در کشور، ابراز داشت: رسانه در مقابل استبداد و استکبار از زمان پیروزی انقلاب تاکنون 6 مرحله مهم و حیاتی را پشت سر گذاشته است، اولین مرحله در زمان جنگ تحمیلی بود که کشورهای غربی می‌خواستند با پنهان‌کاری جنایت‌های رژیم بعث عراق شرایط را برای کشور ما سخت کنند که همین امر نقش رسانه‌ها را برای آشکار کردن این جنایت‌ها ویژه می‌کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب تصریح کرد: در زمان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی کشورهای غربی هم که دشمنان می‌خواستند ایران را در محاصره فرهنگی قرار دهند تا پیام‌های انقلاب به خارج از کشور نرسد، رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا کردند و مانع این امر شدند، کشورهای غربی بعد از شکست در این جبهه می‌خواستند با نفوذ در میان مسئولان جنگ راه بیندازند که بازهم رسانه‌ها مانع آن شدند.

زاکانی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها هم می‌توانند التهاب‌آفرین باشند و هم می‌توانند به جامعه آرامش بدهند و هرکسی که بخواهد در جامعه کاری انجام بدهد، می‌داند که می‌تواند با رسانه جامعه را متشنج کرده یا به آرامش برساند. در زمان تحریم‌های اقتصادی کشورهای غربی به رهبری آمریکا می‌خواستند مردم را از حکومت جدا کنند که برخی از رسانه‌ها به یک ابزار برای ایجاد این چالش در جامعه بدل شده‌اند، ولی رسانه‌های بیدار و هشیار ما با ایجاد روشنفکری در جامعه مانع آن شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما در کشور رسانه‌های کمی داریم، ولی این رسانه‌ها پراثر هستند، ولی کشورهای غربی بازهم می‌خواهند با این رسانه‌ها مقابله کنند و به همین خاطر بیش از 140 شبکه ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی را راه‌انداخته‌اند تا به مقاصد خود دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: همان‌طور که کشورهای غربی از این رسانه‌ها در جهت انفعال نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند، ما نیز باید بتوانیم از آنها در جهت اشاعه فرهنگ انقلابی خود مانند کاری که طی 3 سال گذشته سازمان بسیج رسانه انجام داده استفاده کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: در شرایط انتخابات پیش‌رویی که به آن نزدیک می‌شویم و فضایی که با برخوردهای شدید روبروست، باید فضایی ایجاد کنیم که دور از التهاب بوده و آرامش انتخابات را حفظ کنیم تا بتوانیم شرایط مطلوب را برای مشارکت همگانی فراهم کنیم، البته کسانی هم هستند که تلاش می‌کنند تا قدرت نظام را به سمت دیگری سوق دهند مانند خواست حزب دموکرات آمریکا برای مشارکت همگانی مردم که هدف خاصی را دنبال می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف حزب دموکرات از این حرف آن است که با ایجاد این فضای مشارکت همگانی فضا را متشنج کنند که کار رسانه‌ها هم در این عرصه به صورت چشمگیر باید افزایش یابد. اگر ما امروز در منطقه اقتدار داریم به خاطر منطق درست و محکمی است که داریم و برخی از کشورها از آن ناراحتند. این منطق باعث شده است تا ما در برابر استکبار بایستیم و آنها نتوانند حرفی بزنند. امروز اگر حاج قاسم سلیمانی مایه مباهات کشورهای اسلامی است، به خاطر همین منطق درست و محکم است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : زاکانی: فضای انتخابات باید از التهاب دور باشد

زاکانی: فضای انتخابات باید از التهاب دور باشد

  • پربازدیدترین ها