پنج شنبه 28 دی 1396 23:17:45

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36906

تاریخ انتشار : 24/10/1394 - 14:16

مقام پنتاگون: قضیه ملوانان خجالت‌آور است

در ادامه واکنش‌ها به موضوع بازداشت تفنگداران آمریکایی، یک مقام وزارت دفاع آمریکا این قضیه را «خجالت‌آور» خوانده و روزنامه نیویورک تایمز هم از «نگرانی» وزیر خارجه ایران درباره از بین رفتن برجام نوشته است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، در ادامه واکنش‌های مقامات و رسانه‌های غربی به موضوع بازداشت تفنگداران دریایی آمریکا توسط ایران و رهایی آنان، یک مقام پنتاگون این قضیه را «واقعا خجالت‌آور» توصیف کرد.

به دنبال ورود غیرقانونی دو کشتی آمریکایی با ۱۰ تفنگدار به آب‌های ایران، سپاه پاسداران آنها را بازداشت و به جزیره فارسی منتقل کرد و به دنبال اطمینان از ورود اشتباهی این تفنگداران و عذرخواهی‌شان، نیروهای آمریکایی در آب‌های بین‌المللی رها شدند.

روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی پیرامون این موضوع نوشته که ایران و آمریکا از ایجاد بحران در قضیه بازداشت تفنگداران آمریکایی «ممانعت» کردند.

در این گزارش آمده است: «آزادی فوری نیروهای آمریکایی که با استقبال دولت اوباما قرار گرفته، به عنوان نتیجه ناخواسته روابط دیپلماتیک جدید با ایران ناشی از امضای توافق هسته‌ای درنظرگرفته شده است».

نیویورک تایمز در بخشی از این مطلب نوشته است: «مقامات ارشد آمریکایی آقای ظریف، که دانش آْموخته آمریکا است را نگران توصیف کردند؛‌ نگران اینکه این قضیه(قضیه تفنگداران آمریکایی) می‌توانست توافق هسته‌ای را از بین ببرد موضوعی که میراث او و رئیس‌جمهور حسن روحانی را با خطر روبرو می‌کرد».


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مقام پنتاگون: قضیه ملوانان خجالت‌آور است

مقام پنتاگون: قضیه ملوانان خجالت‌آور است