چهار شنبه 30 خرداد 1397 00:54:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36890

تاریخ انتشار : 24/10/1394 - 09:16

ديدار مقامات ارشد دفاعی کره جنوبی و چین

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد ،مقامات دفاعی ارشد این کشور و چین روز پنجشنبه برای بحث در مورد آزمایش هسته ای تازه کره شمالی ملاقات خواهند کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز از سئول، این ملاقات به دنبال فشار امریکا و کره جنوبی بر چین برای مهار همسایه اش صورت خواهد گرفت. 
یونهاپ گفت : مقامات دفاعی ارشد کره جنوبی و چین در یک مجمع سالانه در سئول ملاقات کرده و در باره یک پاسخ مشترک به آزمایش صحبت خواهند کرد. 
وزارت دفاع کره جنوبی هنوز این گزارش را تایید نکرده است. 
کره شمالی هفته گذشته گفت یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است ولی امریکا و کارشناسان این مساله ا به دلیل ضعیف تر از حد انتظار بودن شدت این انفجار زیر سوال بردند. 
' پارک گئون -هیه ' رئیس جمهوری کره جنوبی روز چهارشنبه از چین خواسته است از نفوذ خود بر کره شمالی برای پایان دادن به برنامه هسته ای این کشور استفاده کند. 
وی خاطرنشان کرد که پکن می تواند از جایگاه خود به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت برای کمک به اعمال تحریمهای موثر و کارآمد علیه پیونگ یانگ استفاده کند. 
چین متحد و شریک تجاری اصلی کره شمالی بوده ولی با بمب هسته ای این کشور مخالف است. طی سالهای اخیر مناسبات پکن یا سئول متحد امریکا نزدیکتر شده است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : ديدار مقامات ارشد دفاعی کره جنوبی و چین

ديدار مقامات ارشد دفاعی کره جنوبی و چین

  • پربازدیدترین ها