جمعه 24 آذر 1396 00:32:53

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36863

تاریخ انتشار : 22/10/1394 - 09:31

کاخ سفید: تخفیف تحریم‌ها مشروط به از کار انداختن بخش عمده‌ای از برنامه اتمی ایران است

سخنگوی کاخ‌ سفید می‌گوید که تخفیف تحریم‌های ایران بر اساس آنچه در توافق هسته‌ای نوشته شده، فقط پس از برچیدن بخش عمده‌ای از تأسیسات هسته‌ای ایران محقق خواهد شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، ساعتی پس از اعلام خبر کنده شدن قلب راکتور هسته‌ای اراک، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه خود در خصوص ملزومات «تخفیف» تحریم‌های ایران سخن گفت.

ارنست در این کنفرانس خبری ابتدا به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت که ایران اخیراً نقش سازنده‌ای در بحران سوریه ایفاء کرده و «آمریکا از این مطلب استقبال می‌کند.»

وی سپس به بحث «روز اجراء» رسید؛ روزی که بناست روز شروع برداشته شدن تحریم‌ها باشد. آمریکایی‌ها البته ادبیات متفاوتی از مقامات ایرانی دارند و همیشه گفته‌اند «تخفیف تحریم‌ها.»

ارنست در خصوص زمان فرارسیدن روز اجرا گفت: «همه جامعه جهانی و نه فقط آمریکا موکداً به ایران گفته‌اند که تخفیف تحریم‌ها تنها پس از اجرای همه مفاد توافقنامه (هسته‌ای میان ایران و 1+5)، عملیات می‌شود؛ این یعنی برچیدن بخش عمده‌ای از برنامه هسته‌ای ایران.»

سخنگو در خصوص آخرین تحولات حادث شده در راکتور اتمی اراک هم گفت که «این کار راه ایران برای ساخت پلوتنیوم را می‌بندد.»

جاش ارنست ادامه داد: «ایران در راه اجرای مفاد توافق هسته‌ای پیشرفت داشته و ارسال اورانیوم غنی‌شده به روسیه، یکی از همین پیشرفت‌هاست.»


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کاخ سفید: تخفیف تحریم‌ها مشروط به از کار انداختن بخش عمده‌ای از برنامه اتمی ایران است

کاخ سفید: تخفیف تحریم‌ها مشروط به از کار انداختن بخش عمده‌ای از برنامه اتمی ایران است