جمعه 04 خرداد 1397 02:01:06

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36729

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 23:32

ارتش برای امنیت دمشق چه کرده است؟

رفت وآمد مردم پایتخت سوریه در خیابان‌ها، بازارها، پارک‌ها و اماکن عمومی دمشق با وجود حمله تروریستی خمپاره‌ای چند روز پیش به طور طبیعی جریان دارد؛ حمله‌ای که منجر به کشته شدن 8 نفر شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، موفقیت های اخیر ارتش سوریه و دور کردن خطر تروریست ها از اطراف دمشق، امنیت و آرامش را برای اهالی پایتخت سوریه به ارمغان آورده است.

براساس این گزارش، با وجود کاهش دمای هوا، قلب دمشق می تپد وازدحام در خیابان ها و بازارها و دانشگاه ها موج می زند و پارک ها و تفریح گاه ها با وجود سرمای هوا مملو از جمعیت است.

یکی از شهروندان سوری درباره امنیت دمشق گفت: مردم احساس آرامش و امنیت می کنند و در خیابان ها و پارک ها قدم می زنند.

*** تامین امنیت برای مردم از گرانی وسایل گرمایشی مهم تر است

افزایش قیمت وسایل گرمایشی علیرغم وفور نسبی آن، باعث شده که شهر دمشق که معمولاً زمستان های سردی دارد، در بهترین شرایط معیشتی خود نباشد و این مساله، بار سنگینی را بر دوش قشر عمده ای از ساکنان دمشق نهاده است و با این حال، امنیتی که اخیراً تقویت شده است، باعث شده که گرانی لوازم گرمایشی تحت الشعاع قرار گیرد و مساله مهم تر برای مردم، امنیت این شهر باشد.

یک شهروند زن سوری در این باره گفت: با افزایش قیمت سوخت و وسایل گرمایشی، مردم چاره دیگری ندارند و با این موضوع کنار آمده اند و صبر پیشه می کنند.

دو شهروند دیگر سوری نیز گفتند: پیش از این، کسی جرات خارج شدن از خانه را نداشت و مردم می ترسیدند، اما اکنون مردم احساس امنیت می کنند و از منازلشان خارج می شوند و حتی برای خروج شبانه هم ترسی برای خارج شدن از خانه های خود ندارند.

*** موفقیت های اخیر ارتش سوریه امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان آورده است

موفقیت های مستمر ارتش سوریه در اطراف پایتخت و مقاومت مردمی، باعث شده که مردم احساس امنیت کنند، دیگر صبحت از یورش به دمشق یا ترورها و انفجارهای پی درپی نیست و این حداقل چیزی است که سوریها دراینجا انتظار آنرا دارند.

" دارين فضل " خبرنگار العالم در سوریه می گوید، "دو سال پیش، دمشق مانند اکنون وضعیت عادی نداشت، نیروهای ارتش سوریه اکنون توانسته اند که در اطراف دمشق کمربند امنیتی ایجاد کنند و خطر عناصر مسلح را از آن دور کنند.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : ارتش برای امنیت دمشق چه کرده است؟

ارتش برای امنیت دمشق چه کرده است؟

  • پربازدیدترین ها