دوشنبه 28 خرداد 1397 18:14:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36710

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 17:32

شیخ نعیم قاسم: هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایران وجود ندارد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید براینکه نمی‌توان حضور موثر و قوی‌ ایران را در منطقه نادیده گرفت، متذکر شد عربستان سعودی نقشی مخرب در این منطقه ایفا می‌کند.

شیخ نعیم قاسم: هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایران وجود ندارد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از «المنار»، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، روز جمعه در سخنانی تأکید کرد، اختلاف در منطقه اختلافی سیاسی بین دو پروژه است؛ پروژه آمریکایی- اسرائیلی و پروژه مقاومت. «اختلاف این است، اختلاف بین سنی و شیعه نیست.»

شیخ قاسم افزود: «در لبنان در ریشه‌کن کردن فتنه میان شیعه و سنی موفق عمل کردیم و در حالی‌که افراد زیادی درباره خطری که امکان دارد در لبنان با عنوان فتنه به وجود بیاید، صحبت می‌کنند ولی لبنان توانست علی‌رغم همه پیچیدگی‌ها، دشواری‌ها و شرایط داخلی و منطقه‌ای پیرامون خود، با آن مقابله کند.»

معاون دبیرکل حزب‌الله در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: «عربستان سعودی امروز درصدد تخریب و برهم زدن ثبات منطقه است. عربستان سعودی ضمن حمایت مالی، سیاسی و نظامی از تروریسم تکفیری، همچنین حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی را برای آن فراهم کرد و آن را در منطقه ما مستقر کرد.»

وی تصریح کرد: «این رژیم سعودی از قدرت کلمه بیمناک است و از شیخ مجاهد، علامه نمر باقر النمر نیز می‌ترسید، برای اینکه ایشان اقدامات زشت این رژِیم را فاش و حقیقت را بیان می‌کند لذا این روحانی را اعدام کرد.»

این مقام حزب‌الله گفت: «اگر رژیم سعودی معتقد است که حامی مسلمانان است، باید به ما نشان دهد چگونه با اشغالگران اسرائیلی مقابله می‌کند و ملت فلسطین را نجات می‌دهد.»

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت که کشورهای منطقه باید از ایران بهره‌مند شوند؛ زیرا این به نفع کل منطقه است نه به نفع تنها جمهوری اسلامی.

وی افزود: «اگر برخی فکر می‌کنند می‌توانند حضور موثر و قوی ایران را در منطقه نادیده بگیرند، پس آنها متوهم هستند. هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایرانی‌ها وجود ندارد؛ زیرا در این صورت قدرتمندتر می‎شوید ولی اگر با ایران همکاری نکنید شما ضعیف‌تر خواهید شد.»

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: «کشورهای جهان به دنبال ایران می‌آیند تا از روابط با آن و از قدرتش بهره‌مند شوند در این صورت آنها برنده هستند و شما بازنده.»


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : شیخ نعیم قاسم: هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایران وجود ندارد

شیخ نعیم قاسم: هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایران وجود ندارد

  • پربازدیدترین ها