دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 08:32:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36697

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 13:32

چه کنیم تا کودکمان حرف شنوی داشته باشد؟

حرف شنوی کودکان از والدین خود نیازمند رعایت نکاتی ساده ولی مهم است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمود بیات روانشناس تربیتی اظهار داشت: حرف شنوی کودک از والدین خود یکی از دردسرهای بزرگ آنان محسوب شده که برای رفع این مشکل لازم است تا پدر و مادرها یکسری نکات را در برخورد با فرزندشان رعایت کنند.

وی در ادامه گفت: اولین نکته در برخورد با کودک حفظ آرامش بوده و حتی اگر مجبور به چند باره صدا زدن او هستید، با نرمی و آرمش این کار را انجام داده و هرگز با لحن دستوری از آن‌ها درخواست انجام کاری را نکنید زیرا باعث لجبازی آن‌ها خواهد شد.
 
بیات تصریح کرد: بکارگیری لحن نرم همراه با قاطعیت برای انجام آن کار توسط والدین بسیار مهم بوده و زمانی که کودک مشغول انجام بازی یا فعالیت دیگر بوده به آرامی به پشت او بزنید و خواسته خود را به او بگویید.
این روانشناس تربیتی در پایان اضافه کرد: هنگامی که والدین مشغول انجام کاری بوده و در این حین کودک از آهن‌ها درخواست یا با آن‌ها صحبتی کرد، تا جایی که امکان دارد دست از کار کشیده و به او توجه نموده زیرا این کار باعث شده تا همین رفتار را بیاموزد و به خواسته شما احترام گذارد همچنین زمانی که او مشغول کاری بوده به آرامی با وی برخورد کرده تا بازهم الگو برداری صحیح را یاد بگیرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : چه کنیم تا کودکمان حرف شنوی داشته باشد؟

چه کنیم تا کودکمان حرف شنوی داشته باشد؟

  • پربازدیدترین ها