سه شنبه 26 دی 1396 11:08:10

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36693

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 12:15

گران ترین توالت فرنگی جهان+ عکس

محققان انگلیسی سرویس بهداشتی نوینی طراحی کرده اند که زباله‌های انسان را پاک و به برقی ارزان قیمت تبدیل می‌کنند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، مخترعان دانشگاه کرانفیلد بریتانیا توالتی ساختند که زباله‌های انسان را با استفاده از نانو به برق و آب پاکیزه تبدیل می‌کند و این وسیله نیاز مردم را به بهداشت عمومی برطرف می‌کند.

تکنیک به کار رفته در این توالت به آن صورت است که با بسته شدن درب آن مکانیزم چرخش رفت و برگشت زباله سریعاً شروع به کار کرده تا بویی نامطبوع در فضای اطراف پخش نشود و ضایعات از طریق یک غشای نانویی خاص همانند فیلتر عمل کرده و آب و زباله‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند.
 
آب تبخیرشده به وسیله دانه‌های آبدوست نانو منتقل و سبب می‌شود که آن آب تصفیه و برای شستشو و آبیاری مزارع خانگی، آماده شود.
 
براساس این مقاله زباله‌های باقی‌مانده به وسیله قانون پیچ ارشمیدس به محفظه‌ دیگر منتقل و مواد زاید آن پس از له شدن سوزانده و از آن برق تولید می‌شود.
گران ترین توالت فرنگی دنیا+ عکس
 
این محصول برای یک خانواده 10 نفره جوابگو می باشد و با سوزاندن مواد پاتوژن آن می‌توان برق دستگاه‌های کوچک را تامین کرد.
 
این دستگاه برای 650 میلیون نفر در جهان آب بهداشتی تولید می‌کند و می تواند نیازهای 2.3 میلیارد نفر به سرویس های بهداشتی را تامین کند.
 
گفتنی است این توالت لقب گران ترین سرویس بهداشتی جهان را به خود گرفته است و مشکلات پخش بوی نامطبوع آن در فضای خانه و دیگر مسائل بهداشتی را برطرف کرده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : گران ترین توالت فرنگی جهان+ عکس

گران ترین توالت فرنگی جهان+ عکس