سه شنبه 29 خرداد 1397 08:57:49

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36674

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 07:31

شیعیان عربستان شعار «مرگ بر آل‌سعود» سر دادند

تظاهرات‌‌کنندگان در شرق عربستان در اعتراض به اعدام رهبر شیعیان این کشور، امروز با برگزاری تظاهراتی شعار «مرگ بر آل‌سعود» را فریاد زدند.

به گزارش سوادکوه آنلاین،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهدان عینی اعلام کردند که تظاهرات‌کنندگان در مناطق شیعه‌نشین در شرق عربستان، امروز –جمعه- در تظاهراتی که در اعتراض به اعدام آیت‌الله «شیخ نمر باقر النمر» روحانی برجسته شیعه برگزار کرده‌ بودند، شعارهایی علیه خاندان آل‌سعود سر دادند.

این تجمع در شهر ساحلی «العوامیه» برگزار شد که از شنبه هفته گذشته همزمان با اعدام شیخ نمر توسط رژیم سعودی، به صحنه تظاهرات معترضان تبدیل شده است.

العوامیه زادگاه شیخ نمر باقر النمر است.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات در حالی‌که شماری از آنها سیاه‌پوش بودند، شعار «مرگ بر آل‌سعود» سر می‌دادند.

تصاویر دریافتی از این تظاهرات از حضور صدها نفری معترضان حکایت دارد که آنها پرچم‌های سیاه  و عکس‌های شیخ نمر را در دست داشتند.

یکی از ساکنان شهر العوامیه گفت: «اعدام شیخ نمر که به اعتقاد شیعیان این منطقه، فعالی صلح‌طلب بود، ممکن است نآارامی‌های خیابانی بیشتری را ایجاد کند.»

وی افزود: «اوضاع این شهر کاملا تغییر کرده است.»

اعدام شیخ نمر اعتراض‌ها و محکومیت‌های گسترده‌ای در میان کشورهای اسلامی از جمله ایران را به دنبال داشته است که در پی آن، عربستان سعودی روابط دیپلماتیک خود را با ایران به دلایلی واهی قطع کرد.


منبع : تسنیم

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin