شنبه 02 تیر 1397 16:42:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36656

تاریخ انتشار : 18/10/1394 - 19:12

قطع رابطه با رژیم آل سعود یک افتخار است

امام جمعه مشهد مقدس گفت: سعودی ها به دنبال بهانه جویی برای قطع رابطه با ایران بودند.

قطع رابطه با رژیم آل سعود یک افتخار است

به گزارش سوادکوه آنلاین،  آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد‌مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: امروز، روز 18 دی ماه، سالروز آغاز حرکت انقلابی در اوج نهضت امام (ره) و اتصال نهضت و انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 56 است. 
 
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اجتماع طلاب سبب قیام مردم از این نقطه شد و در روز 19 دی، این قیام در شهر قم از روحانیت و حوزه تجاوز کرد و به‌صورت یک قیام مردمی درآمد؛ نهایت این حرکت و توسعه این حرکت در تمامی شهرهای ایران و در جریان کشور، جریان نهضت امام راحل را به پیروزی انقلاب متصل کرد؛ امروز در حقیقت روزِ نمایش بصیرت است. 
 
وی با اشاره به اینکه دفاع از حجاب سرآغاز یک حرکت عظیم و پیروزمند در تاریخ انقلاب شد، اظهار داشت: بی‌حجابی در این کشور با سابقه‌ای تاریخی، ابزار سرکوب‌کردن اسلام، دین و قرآن‌کریم به‌وسیله دشمنان خدا بوده و شما خواهران همواره باید سعی کنید، این ابزار را از دشمن بگیرید. 
 
امام‌جمعه مشهدمقدس افزود: در مثال دیروز، ماموران نظام ستمشاهی برای سرکوب قیام مردم قم، دنبال یک بهانه بودند، یکی از ماموران امنیتی در میان تظاهرات مردم سنگی را به سوی شیشه بانک پرتاب کرد و مامور دوم سنگ دوم را زد و با این بهانه مردم را به گلوله بستند؛ این شگرد شیطانی همه دشمنان است، در حوادث اخیر نیز دولت عربستان همین شگرد را به‌کار برد. 
 
وی ادامه داد: سعودی‌ها از چند روز قبل، پیشنهاد فروش ماشین‌های سفارتخانه خود را داده بودند و در آن روز با یک آتشی که در درون سفارتخانه خود افروختند، دست به بهانه‌جویی زدند تا با ایران قطع رابطه کنند.  قطع رابطه دشمنان خدا با ما یک افتخار است. 
 
آیت‌الله علم‌الهدی با تاکید براینکه مردمِ بابصیرت ایران، باید در تمامی خشم‌های انقلابی‌شان توجه کنند که راه به دشمن ندهند تا آن‌ها شگرد شیطانی خود را پیاده کنند، گفت: اصولاً در جمهوری اسلامی حمله به سفارتخانه، خلاف مصالح این نظام و خلاف آبرومندی این تشکیلات انقلابی در دنیای اسلام است، باید حرکات خود را با بصیرت دقیقاً ارائه کنیم و نمایش دهیم. 
 
امام‌جمعه مشهدمقدس در ادامه با اشاره به اینکه امروز ایران امن‌ترین کشور منطقه است، خاطرنشان کرد: ما نباید بهانه به دست دشمن بدهیم؛ امیدواریم بعد از این، مسائل در جامعه ما حل شود و بصیرت انقلابی و ولایی در خط رضای مقام معظم رهبری صورت گیرد اما از آن طرف هم سیاستمداران ما و مسئولان باید بدانند در این کشور از روز نخست انقلاب، یک جوهره اجتماعی در عمق جامعه و مردم به نام حزب‌الله انقلابی وجود داشته و دارد. 
 
وی ادامه داد: همین جوهره اجتماعی، سراغ بنی‌صدر رفت و غائله را جمع کرد؛ در دفاع مقدس هم همین جوهره حضور جدی داشت و در همه بحران‌هایی که برای نظام ایجاد شده حضور داشته‌اند؛ در 18 تیز نیز همین نیروهای انقلابی و جوهره اجتماعی جواب مردم را داد و در 9 دی هم همین مردم بساط فتنه را جمع کردند. 
 
امام جمعه مشهدمقدس در خاتمه تاکید کرد: کشتار 700 نفره شهدای منا، تجاوز به کودکان و گردن‌زدن یک عالم روحانی شیعه به جرم سخن‌گفتن سبب خشم مردم می‌شود و موضع‌گیری‌های مسئولان کشور نیز باید متناسب با همین خشم انقلابی باشد.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : قطع رابطه با رژیم آل سعود یک افتخار است

قطع رابطه با رژیم آل سعود یک افتخار است

  • پربازدیدترین ها