پنج شنبه 31 خرداد 1397 01:24:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36631

تاریخ انتشار : 18/10/1394 - 11:16

استقرار نیروهای زمینی آمریکا در شرق «حلب»

«کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه اعلام کردند که پس از بیرون راندن داعش از اطراف سد «تشرین» در استان حلب سوریه توسط نیروهای کُرد، نیروهای آمریکایی در این منطقه مستقر شده‌اند.

استقرار نیروهای زمینی آمریکا در شرق «حلب»

به گزارش سوادکوه آنلاین، منابع خبری اعلام کرده‌اند که نیروهای زمینی آمریکا در حال حاضر در سد «تشرین» واقع در ریف شرقی حلب حضور دارند.

خبرگزاری «دویچه وله» آلمان به نقل از «کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه گزارش داد، اگر این خبر صحت داشته باشد به معنای نخستین استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه پس از آغاز بحران این کشور خواهد بود.

به گفته این کمیته‌ها، «نیروهایی که در حال حاضر کنترل سد تشرین- مشرف بر رودخانه فرات در شمال سوریه- را در دست دارند آمریکایی هستند و از شهر مسکونی که در غرب رودخانه فرات قرار دارد به عنوان پایگاهی برای خود استفاده کرده‌اند».

در بیانیه «کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه آمده است: «در حال حاضر این نیروها منتظر جنگ برای تصرف شهر منبج هستند که در غرب رودخانه فرات قرار دارد».

این در حالی است که حضور نیروهای آمریکایی مؤید اظهارات «مقامات ترکیه است که چندی پیش گفته بودند نیروهای پشتیبانی مردمی کُرد از قسمت غربی رود فرات عبور نخواهند کرد».

کمیته هماهنگی در سوریه 25 نوامبر سال گذشته اعلام کرده بود که سربازان و افسران آمریکایی وارد شهر کوبانی (عین العرب) شده‌اند و در 22 دسامبر با «نیروهای دموکرات سوریه» اتاق عملیاتی را در شهرک «مصرین» ‌واقع در ریف شمالی حلب تشکیل داده‌اند تا بتوانند کنترل سد تشرین را به دست گیرند.

برخی از گزارش‌های نیز حاکی از این است که عناصر داعش در حال انتقال جنگ افزارها و سلاح‌های سنگین خود از شهر منبج هستند.

برخی از منابع خبری نیز پیشتر اعلام کرده بودند که گروه داعش چندین راه در اطراف سد تشرین و بخش زیادی از این سد را بمب‌گزاری کرده است.


منبع : فازس
دیدگاه شما در مورد : استقرار نیروهای زمینی آمریکا در شرق «حلب»

استقرار نیروهای زمینی آمریکا در شرق «حلب»

  • پربازدیدترین ها