چهار شنبه 30 خرداد 1397 15:28:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36601

تاریخ انتشار : 17/10/1394 - 19:37

ریاض میانجیگری روسیه برای حل و فصل اختلافات با ایران را رد کرد

وزیر خارجه عربستان سعودی گفت: ریاض خواستار روابط بهتری با مسکو است ولی حاضر به میانجیگری روسیه برای حل و فصل اختلافات ریاض با تهران نیست.

ریاض میانجیگری روسیه برای حل و فصل اختلافات با ایران را رد کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی گفت: عربستان خواستار بهبود روابط با روسیه است، کشوری که از نظر عربستان، یک قدرت بزرگ به شمار می رود. 

 
الجبیر در مصاحبه با سی ان بی سی افزود: در خصوص روابط ما با روسیه، ما معتقدیم که حجم مبادلات تجاری با روسیه با اندازه و وسعت چشم اندازهای اقتصادی دو کشور هماهنگ نیست. ما هر دو عضو گروه 20 هستیم ولی مبادلات تجاری بسیار کمی داریم و سرمایه گذاری های دو کشور بسیار پایین است و ما می خواهیم این وضعیت را تغییر دهیم. 
 
وزیر خارجه عربستان تاکید کرد: ریاض یک رویکرد عملگرا را برای سرمایه گذاری در روسیه در پیش خواهد گرفت. اگر عربستان سرمایه گذاری در روسیه را سودآور ارزیابی کند، سرمایه گذاری خواهد کرد. 
 
اظهارات وزیر خارجه عربستان در شرایطی است که اعدام شیخ نمر روحانی شیعه توسط رژیم آل سعود موجب تشدید تنش در روابط ریاض و تهران شده است. پس از حمله تعدادی از معترضان به سفارت عربستان در تهران، ریاض کلیه روابط خود با ایران را قطع کرده است. 
 
روسیه پیشنهاد میانجیگری را بین ایران و عربستان داده است تا اختلافات بین دو کشور حل و فصل شود ولی وزیر خارجه عربستان گفته است که ریاض به کمک روسیه نیاز ندارد. 
 
الجبیر گفت: در خصوص میانجیگری، ما نیازی به آن نداریم. ایران باید موضع خود را تغییر دهد و عزم و تمایل خود را برای عادی سازی روابط با عربستان اعلام کند تا پس از آن ریاض نیز همین کار را انجام دهد.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : ریاض میانجیگری روسیه برای حل و فصل اختلافات با ایران را رد کرد

ریاض میانجیگری روسیه برای حل و فصل اختلافات با ایران را رد کرد

  • پربازدیدترین ها