جمعه 01 تیر 1397 13:47:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3656

تاریخ انتشار : 05/01/1393 - 12:56

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه و جویبار:

مردم مازندران از پخش سریال پایتخت 3 ناراحت هستند

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه و جویبار تصریح کرد: مردم مازندران نگران پخش سریال پایتخت 3 هستند چرا که برخی از آداب و رسوم مازندرانی ها را برعکس نشان داد.

مردم مازندران از پخش سریال پایتخت 3 ناراحت هستند

سید هادی حسینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بلاغ در سوادکوه با انتقاد از برخی نمایندگان مازندرانی گفت: آن زمانی که مجمع نمایندگان مازندران و گلستان به ساخت سریال پایتخت 3 اعتراض کردند و می خواستند مانع ساخت این سریال شوند برخی از نمایندگان هیچ واکنشی از خود نشان ندادند.

وی افزود:نوشدارو بعد از مرگ سهراب ،چون سریال در حال پخش است.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه،جویبار و سیمرغ اضافه کرد: با جلساتی که با رسانه ملی داشتیم و از پشت صحنه این سریال بازدید کردیم در آن جلسه مقرر شد بخشی از اشکالات در این سریال برطرف شود.

سیدهادی حسینی با اشاره به سریال پایتخت 1و 2 آن را بی محتوا دانست و گفت: طنز باید هدف دار باشد .همچنین طنز یک پیام دارد و طنزی که پیام نداشته باشد،طنز نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر نقدی باید صورت بگیرد،تمامی جوانب مثبت و منفی این سریال باید گفته شود، اظهار داشت: برخی از آداب و رسوم هایی که در این سریال به نمایش گذاشته شده  در مازندران وجود ندارد. اما تکریم والدین در این سریال مشهود است.

سیدهادی حسینی تصریح کرد: مردم مازندران نگران پخش سریال پایتخت 3 هستند چرا که برخی از آداب و رسوم مازندرانی ها را برعکس نشان داد.

این نماینده مجلس با تشکر از صداوسیما خواستار رفع اشکالات در این سریال شد.

وی در پایان تاکید کرد: دولت اسلامی و صدا و سیمای اسلامی کاری نکنند که مردم ناراحت شوند حتی اگر عده قلیلی باشند.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 فروردین 1393 - 15:08
  ناشناس

  خنداندن مردم کار بسیار با ارزش و نوعی هنر است.من تمام قسمتهای پایتخت 3 را دیدم و واقعا از ته دل می خندم ولی نکاتی منفی وجود دارد که دیدن این سریال شاد را از زهر تلختر می کند.در هر فیلمی دو نوع شخصیت داریم مثبت و منفی.در این سریال نقی،بابا پنجعلی و ارسطو ظاهرا شخصیت های مثبت فیلم هستند.اشکال در این است که شخصیت های مثبت سریال ویژگی های منفی از خود بروز می دهند نه مثبت. برای مثال پرخاشگری بیش از حد،ساده لوحی،گذشت نداشتن،چاخان،بی احترامی به مهمان،نداشتن روحیه پهلوانی،دروغ،ازدواج خارج از اداب و رسوم و غیره.این ویژگی ها برای شخصیت های مثبت یک فیلم و تاثیری که بر روی تماشاگران می گذارد بسیار مخرب می باشد.درست است که بعضی از شمالی ها این ویژگی ها را مثل تمام اقوام و ملتهای دنیا دارا هستند ولی این ویژگی ها عمومیت ندارد ولی در این سریال طوری نشان داده شده است که همه شمالی ها دارای این ویژگی ها ی منفی هستند.این باعث می گردد که نگرش مردم نسبت به شمالی تغییر کرده و برای تغییر آن سالها وقت لازم باشد.صرف مطرح کردن نام یک قوم باعث گسترش و غنای فرهنگی آن قوم نمی گردد و می تواند تاثیر معکوس نیز بگذارد برای مثال در فرهنگ ما از قوم وحشی مغول بسیار سخن رانده شده است آیا این مطرح کردن قوم مغول باعث این شده که این قوم در ایران سرزنده گردد؟در حالی که با مطرح شدن قوم مغول این قوم در اذهان مردم ایران منفورتر می شود چون نوع مطرح کردن قوم مغول منفی است.این حالت برای فرهنگ شومالیها هم درست است.اگر فرهنگ شومالی به صورت منفی مطرح گردد که در سریال پایتخت شومالیها تمام جنبه های منفی شخصیتی را دارند و غیر شمالیها چنین نیستند این برای زبان و فرهنگ شمالیها بسیار مخرب خواهد بود.تمسخر یک قوم طنز نیست.کثیفترین نوع خندان دیگران دست انداختن فرهنگ و زبان یک قوم است.اگر هنر دارید بدون اینکه باعث دلخوری یک عده ای شوید سریال طنز بسازید.منطق طنز حکم می کند جنبه های منفی برای خنداندن برجسته شود اما در این سریال چرا فقط جنبه های منفی شمالیها برجسته گردیده است.خندادن دیگران به قیمت دلخوری عده ای دور از اخلاق و جوانمردی است تعداد کامنتهای گذاشته شده گویای این است.امیدواریم پول مردم صرف ساختن چنین سریالهای سخیفی نگردد.

  1 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 فروردین 1393 - 15:52
  بیتا

  خاک برس مازندرانیها که میشینند نگاه میکنند تا فرهنگ و زبانشون دستمایه تمسخر و خندیدن بشه. نمیدونم اونایی که هی به به چه چه میکنند اصل و نصبشون مال کجاست.؟ فقط میدونم در کشوری که هی تهرانی شهرستانی میشه اصلا تهرانی وجود نداره, و اگه واسه همون اصل و نسب و جایی که ازش اومدید این چرندیاتو بسازند این قدر آخ جون به به نمیگید و ... و به غلط کردنش میندازید. هرچند که اشکال از خود مازندرانیهاست. حقا که احمق هستند و احمق نشون داده شدند. چون اگه نبودند بهم نمیخندیدن و مثل کرد و لرا ....و از سقف آویزونش میکردند؛ خلایق هر چه لایق. کارگردانم میدونه دست رو کدوم سرزمین بزاره تا با تبعاتش مواجه نشه.هر چند میشه یجور دیگه هم نگاه کرد شایدچون غیر از شمال ایران جاهای دیگش ..., میخواند اینجوری موقعیت این سرزمین رو کم کنند. چون واقعا هیچ جای ایران به غیر از گیلان و مازندران ارزش رفتن و گشتن نداره، و چون این خطه خیلی مهمه، اهالی های دور افتاده، هر از چندگاهی به فکر کوچک نمایی و تمسخرش میوفتند تا اینجوری عقده بی مصرف و بی ارزش بودن آب و خاکشونو با احمق نشون دادن مردم فوق العاده متمدن شمال تلافی کنند. وحداقل بگند ما در یه چیز از اینا جلوییم

  1 0
دیدگاه شما در مورد : مردم مازندران از پخش سریال پایتخت 3 ناراحت هستند

مردم مازندران از پخش سریال پایتخت 3 ناراحت هستند

 • پربازدیدترین ها