چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 19:13:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36552

تاریخ انتشار : 16/10/1394 - 23:16

داعش هواپیماهای مسافربری را نشانه می‌رود؟

گروه تروریستی داعش که از متعجب کردن جهانیان با ابتکارهای جنون آمیز خود خسته نمی شود بعد از کشتار انسانها و تخریب کردن بناها این بار قصد دارد آسمان را نیز هدف حملات خود قرار دهد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، کارشناسان اسلحه در گروه تروریستی داعش این بار برای هدف قرار دادن هواپیماهای مسافربری به راه اندازی مجدد یک نوع اسلحه رو آورده اند.

به نوشته ایندیپندنت، فایل های ویدیویی منتشر شده از تروریست های داعش از شهر رقه که پایگاه اصلی آنها به شمار می آید نشان می هد که آنها نوعی باتری ساخته اند تا در موشک های زمین به هوا مورد استفاده قرار گیرد.

کارشناسان می گویند این اسلحه برای چندین دهه در دست گروههای تروریستی بوده، اما شارژ و احیای مجدد باتری حرارتی آن که رکن اساسی برای عمل کردن موشک به شمار می آید، کاری بسیار سخت و پیچیده است.

در این ویدیوها تروریست ها در حالی دیده می شوند که مجسمه هایی به شکل انسان را با دستگاههای مجهز می کنند که حرارتی معادل دمای بدن انسان دارد؛ تا به این وسیله رادارها و اسکنرهای حرارتی را فریب دهد و بتواند در ارتفاع زیاد، اهداف سطوح بالا را مورد اصابت قرار دهد.


نگرانی جهان را در بر می گیرد
کیم سینگوبتا متخصص امور دفاعی خاطرنشان کرد بعد از ورود آمریکا و انگیس به افغانستان در سال 2001 نگرانی هایی ایجاد شد که مبادا طالبان از موشک های سینگر که آمریکایی ها به مجاهدین افغان به منظور سرنگون کردن هواپیماهای روسیه داده بودند علیه نیروهای غربی استفاده کند.

اما عناصر طالبان از راه اندازی مجدد باتری این موشک ها که برای مدت محدودی فعال هستند ناتوان بود.

وی با آوردن این مثال از تاریخ هشدار داد که کارشناسان داعش در صورت موفقیت می توانند این باتریها را عوض کرده و هزاران موشک از کار افتاده را دوباره احیا کنند و نگرانی وقتی بیشتر می شود که موشک هایی که در ویدیو دیده می شود به محض آن که به سمت هدف نشانه بروند با 99 درصد دقت آن را مورد اصابت قرار می دهند.

گزارش های اطلاعاتی پیش از این نیز درباره استفاده داعش از تجهیزات نظامی از کار افتاده در سال 2014 هشدار داده اند. داعش در پی پیشروی در خاک عراق به اسلحه، مهمات و حتی موشک های ارتش عراق دسترسی پیدا کرد. 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : داعش هواپیماهای مسافربری را نشانه می‌رود؟

داعش هواپیماهای مسافربری را نشانه می‌رود؟

  • پربازدیدترین ها