جمعه 24 آذر 1396 19:36:00

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36516

تاریخ انتشار : 16/10/1394 - 11:12

تروریستی که از سختی زندگی زیرچتر داعش سخن گفت

یک عنصر گروهک تروریستی داعش به نام "عمر حسین" با انتشار پیامی از وضعیت بسیار ناگوار زندگی در مناطق تحت اشغال این گروهک شکوه کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، این تروریست پیرو ابوبکر البغدادی در پیامی که در پایگاههای اجتماعی منتشر شد از وضعیت ناگوار خدمات پزشکی در مناطق تحت اشغال گروهک تروریستی داعش به شدت انتقاد کرد.

سایت روسیا الیوم در این باره نوشت: به گفته این عضو داعش، شماری ازعناصر این گروهک تروریستی به علت بی توجهی و بدرفتاری جانشان را از دست می دهند.

عمر حسین می گوید: بیمارستان های مناطق تحت اشغال داعش از کمبود نیروی کادر و پزشک رنج می برند و جراح های این بیمارستان ها مرتکب اشتباهات کشنده ای می شوند. همچنین افرادی فاقد مدرک رشته های مرتبط با پزشکی و گاهی افراد بی سواد در انجام عمل جراحی پیچیده شرکت می کنند.

یادآور می شود به دنبال اشغال مناطقی از سوریه و عراق توسط گروهک تروریستی داعش، شمار زیادی از افراد کادر درمانی و آموزشی، اقدام به فرار از سلطه تروریست ها نموده و شماری نیز خانه نشین شدند و از همکاری با تروریست ها خودداری کردند.

این امر باعث شد تا داعش به استفاده از عناصر خود در زمینه های تخصص شان روی آورد. برای نمونه در بسیاری از موارد عناصر داعشی دارای سابقه تحصیل در رشته های پزشکی را به عنوان پزشک و گاه جراح روانه بیمارستان های این منطقه نمود.

بی تجربگی، نداشتن تحصیلات مرتبط و کافی، بی توجهی به ساده ترین اصول پزشکی و بهداشتی و فقدان امکانات باعث مرگ بسیاری از بیماران در جراحی های ساده و ابتلای آنها به عفونت ها و بیماری های لاعلاج دیگر شده است.

تروریست های داعش خروج هرگونه اطلاعات از مناطق تحت سلطه خود توسط افراد را با مجازاتهای سخت و اعدام پاسخ می دهند.

هنوز مشخص نیست سرنوشت عمر حسین که با پیام خود بخشی از اطلاعات نگفته وضعیت زندگی در سرزمین های زیر سلطه داعش را فاش کرده است، به کجا منتهی خواهد شد.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : تروریستی که از سختی زندگی زیرچتر داعش سخن گفت

تروریستی که از سختی زندگی زیرچتر داعش سخن گفت