جمعه 07 اردیبهشت 1397 07:36:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36451

تاریخ انتشار : 15/10/1394 - 08:30

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کنیم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از عقب‌نشینی دولت این کشور برای اعلام تحریم‌های جدید موشکی ایران، بر لزوم اعمال تحریم‌های جدید برای پاسخگویی به آنچه که وی رفتار غیرقانونی ایران دانست، تاکید کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کنیم

به گزارش سوادکوه آنلاین، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن انتقاد شدید از تصمیم دولت باراک اوباما برای به تعویق انداختن اعلام تحریم‌های جدید  موشکی ایران تا اطلاع ثانوی، بر لزوم اتخاذ تدابیر تحریمی تازه علیه تهران تاکید کرد.

در ادامه انتقادات جمهوریخواهان از دولت باراک اوباما، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای با عنوان «پایان متناسب با یک سال تصمیمات فاجعه‌بار سیاست خارجی» از تصمیم اخیر کاخ سفید در قبال ایران به شدت انتقاد کرد.

چندی پیش بود که روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا کنگره این کشور را در جریان تصمیم این وزارخانه برای اعمال تحریم‌های جدید ایران به بهانه «نقض مقررات مربوط به آزمایش‌های موشکی» خبر داد.

این خبر در حالی منتشر شد که ایران در راستای انجام تعهدات خود در قبال برجام، اقداماتی از قبیل انتقال اورانیوم غنی شده و تبادل آن با میله سوخت و اورانیوم خام را آغاز کرده بود.

به دنبال جنجال‌ها بر سر خبر تحریم‌های جدید ایران توسط آمریکا که این بار قرار بوده به بهانه موشکی انجام گیرد، مقامات ایرانی از هرگونه تحریم جدید انتقاد و درباره حسن نیت واشنگتن در قبال اجرای برجام تردیدهای جدی وارد کردند.

رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای به شدت از اعلام تصمیم دولت باراک اوباما برای به تعویق انداختن اعلام تحریم‌های جدید موشکی ایران انتقاد کرد و تصمیمات کاخ سفید را فاجعه‌بار توصیف کرد.

«پل رایان» در این بیانیه تصریح کرد: «هفته گذشته دولت اوباما با عقب نشینی از تصمیم خود برای اعمال تحریمهای جدید ایران به دلیل برنامه موشکی بالستیک آنها،‌از سال 2016 استقبال کرد. این تصمیم پایانی متناسب برای یک سال تصمیمات فاجعه‌بار سیاست خارجی بود».

این مقام ارشد کنگره آمریکا، ‌در ادامه ادعاهای غربی‌ها، آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را نقض تعهدات بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل خواند و مانند دیگر جمهوریخواهان از «انفعال» و عدم پاسخگویی به این قادامات ایران از سوی دولت اوباما انتقاد کرد.

وی با اشاره به مخالفت‌های برخی سناتورهای دموکرات با عدم تحریم ایران به دلیل آزمایش‌های موشکی افزود: «حتی اعضای حزب خود رئیس‌جمهور هم مخالف این تسلیم شدن در برابر رژیم ایران هستند. دولت باید اقدام مناسب را انجام داده و تحریم‌ها علیه رفتار غیرقانونی و غیرمجاز ایران را به پیش ببرد».

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کنیم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کنیم

  • پربازدیدترین ها