یکشنبه 26 آذر 1396 21:25:14

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36442

تاریخ انتشار : 14/10/1394 - 22:52

تشکر وزیر خارجه دانمارک از ایران

وزیر خارجه دانمارک در دیدار با رئیس مجلس از ایران به دلیل سرعت در اجرایی کردن مفاد برجام تشکر کرد و گفت: امیدواریم تحریم‌ها هر چه سریعتر برداشته شوند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه) در دیدار با «کریستین ینسن» وزیر امور خارجه دانمارک و هیأت همراه اظهار داشت: به زودی برنامه ششم توسعه در پارلمان ایران بررسی خواهد شد و با توجه به این برنامه ایران آماده همکاری در زمینه‌های تولید انرژی، داروسازی و کشاورزی با کشور دانمارک است.

وی در ادامه با بیان اینکه در یکسال گذشته سطح همکاری‌ها از نظر اقتصادی گسترش پیدا کرده است، افزود: در سال جاری قوانین تسهیل‌کننده در امر سرمایه‌گذاری را در پارلمان به تصویب رساندیم و اکنون شرایط برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری مهیاست.

رئیس مجلس در ادامه بر لزوم همکاری‌ کشورها در مبارزه با تروریسم تأکید کرد و گفت: برای مبارزه با تروریسم ضروری است که به یک فهم مشترک برسیم و در مورد چگونگی مبارزه با آنها تصمیم واحدی گرفته شود.

در این دیدار همچنین «کریستین ینسن» وزیر خارجه دانمارک ضمن تأکید بر لزوم گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران تصریح کرد: سفر ما به ایران همراه با یک هیأت کاملی صورت گرفته است که همین مسئله نشان‌دهنده علاقه دانمارک برای توسعه روابط با ایران است.

وی افزود: دانمارک تجربیات زیادی در زمینه تولید انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های بادی دارد و آماده است که تجربیات 25 ساله خود را در این حوزه‌ها به کشور ایران منتقل کند.

وزیر خارجه دانمارک در ادامه با اشاره به تصویب برجام گفت: برجام نه فقط برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5، بلکه برای منطقه و کل جهان حائز اهمیت است.

وی ضمن تشکر از ایران به دلیل سرعت در اجرایی کردن مفاد برجام، اظهار داشت: با توجه به حُسن نیت ایران، امیدواریم تحریم‌ها هر چه سریع‌تر برداشته شده و روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی گسترش یابد.

«کریستین ینسن» بر لزوم مبارزه با تروریست‌ها تأکید داشته و تصریح کرد: دانمارک در مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و امنیت در جهان مصمم است و حاضر است که در این زمینه همکاری با سایر کشورها داشته باشد.

وی افزود: تروریسم تأثیر بسیار زیادی بر ناامنی جهان داشته است و این وظیفه همه کشورهاست که در مبارزه با هر گونه تروریستی به یکدیگر کمک نمایند و مانع گسترش و تجاوز این گروه‌ها به کشورها شوند.

وزیر خارجه دانمارک در پایان با ابراز خرسندی از سفر به ایران خاطرنشان کرد: دانمارک و ایران از سال‌های قبل با یکدیگر ارتباط داشته و امیدواریم که سطح این روابط به زودی گسترش پیدا کند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : تشکر وزیر خارجه دانمارک از ایران

تشکر وزیر خارجه دانمارک از ایران