چهار شنبه 30 خرداد 1397 09:52:59

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36416

تاریخ انتشار : 14/10/1394 - 15:13

آیت‌الله نوری: فتنه‌های منطقه برای حفظ امنیت اسرائیل است

هدف دشمن از فتنه های اخیر در منطقه، ایجاد اختلاف بین مسلمانان و گرفتن پیشرفت جامعه اسلامی و به جان هم انداختن کشورهای اسلامی، برای امنیت اسرائیل است.

آیت‌الله نوری: فتنه‌های منطقه برای حفظ امنیت اسرائیل است

به گزارش سوادکوه آنلاین، آیت الله نوری همدانی در دیدار کارکنان وزارت دفاع،  با بیان اینکه دین هیچگاه انسان را مجبور به پذیرش  اسلام و قوانین آن نکرده،  گفت: اسلام دین منطق، تعقل، تفکر، اندیشه  و تدبر است و همه را دعوت به تعمل و تعقل می کند تا با مطالعه دقیق به این مرحله برسند که هر موجودی برای زیستن نیازمند به یک سری قوانین و آئینی به نام دین دارد.

وی خاطر نشان کرد: افرادی مانند ابوجهل برای پذیرش دین، عناد ورزیدند و حاضر نشدند، بیانات نورانی دین  را بشنوند و چون عناد داشتند، گمراه شدند؛  ولی اگر کسی از روی انصاف  به دین و برنامه های آن، نگاه کند به این حقیقت خواهد رسید که انسان برای زندگی بهتر به یک برنامه دقیق و هماهنگ برای رشد نیازمند است.

این مرجع تقلید با اشاره به این که اسلام روی مسائلی مانند اجتماع، فرهنگ و سیاست و تفکر در هر یک از آنها تاکید می کند،  اظهار داشت: تدبر در هر یک از موضوعات موجب رشد انسان در این عرصه ها خواهد شد و یکی از آثار این  رشد، تصمیم گیری بهتر برای آینده مفید و سالم خواهد بود.

وی بیان داشت: از دیگرآثار رشد در این موضوعات  این است که انسان، خدا را بهتر درک خواهد کرد و متوجه می شود که این نظام آفرینش با این همه منظومه و کهکشان بی خود به وجود نیامده است.

وی افزود: معرفت به توحید و معاد و نیز پی بردن به قوانین الهی هم از دیگر آثار رشد در موضوعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اتفاقاتی که در منطقه از سوی نوکران غرب و اسرائیل به وجود آمده، گفت: هدف این دشمنی ها،  ایجاد اختلاف بین مسلمانان و گرفتن پیشرفت جامعه اسلامی است.

این مرجع تقلید اظهار داشت: یکی از نکاتی که باید در شرائط کنونی به آن توجه کرد این است که دشمن با این نوع فتنه ها می خواهد بر مسلمانان حکومت کند و با جان هم انداختن آنها، اسرائیل نفس راحت تر بکشد.

آیت الله نوری همدانی در ادامه با تاکید بر این که نباید از فعالیت تأثیر گذار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در ترویج اسلام ناب و انقلاب و بیداری جامعه اسلامی  گذشت، ابراز داشت: بیانات نورانی آن بزرگوار همیشه و در همه در حال، راهنما و راهشگا بوده و خواهد بود و می توان با استعانت از آن برنامه ها زندگی توأم با موفقیتی داشته باشیم.


منبع : حوزه
دیدگاه شما در مورد : آیت‌الله نوری: فتنه‌های منطقه برای حفظ امنیت اسرائیل است

آیت‌الله نوری: فتنه‌های منطقه برای حفظ امنیت اسرائیل است

  • پربازدیدترین ها