جمعه 31 فروردین 1397 17:13:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36364

تاریخ انتشار : 13/10/1394 - 12:15

مقایسه آمارشهدای حزب‌الله با کشته‌های‌تروریست‌ها

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه که از مخالفان دولت دمشق است، تعداد قربانیان نظامی، غیر نظامی و تروریست‌ها در درگیری‌های سال 2015 در سوریه را اعلام کرد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، این نهاد حقوقی از کشته شدن 73 هزار و 455 نفر (شامل نظامی، غیر نظامی و عناصر تروریستی) از تاریخ اول ژانویه 2015 تا اول سال جدید میلادی (2016) خبر داد.

بر اساس آمار گزارش شده توسط مرکز موسوم به دیده بان سوریه، تعداد شهدای حزب الله لبنان در برابر کشته های گروههای تروریستی در نبرد سوریه بسیار ناچیز است.

این آمار نشان می دهد که تعداد شهدای حزب الله در سال گذشته در جبهه های مختلف از جمله قلمون، اطراف دمشق، ریف ادلب، ریف حماه، ریف لاذقیه، حلب و قنیطره 263 نفر و تعداد کشته های تروریست ها جمعا 11 هزار و 576 نفر است.

از تعداد کشته های تروریست ها در نبرد سوریه 694 نفر متعلق به ارتش آزاد و 6 هزار و 542 نفر متعلق به شاخه های القاعده مانند جبهه النصره و بقیه مربوط به سایر گروههای افراط گراست.

این آمار و ارقام نشانگر حجم خسارت هایی است که در دستاوردهای بزرگ حزب الله به تروریست ها وارد آمده که یکی از مهمترین آنها پاکسازی رشته کوههای قلمون یعنی نوار مرزی بین سوریه و لبنان بوده است.

البته باید در نظر داشت که این آمار، تعداد کل شهدای حزب الله در سال 2015 در سوریه را شامل می شود که در برخی از جبهه های این کشور حضور دارند و شمار زیاد کشته های تروریست ها نیز به دلیل در درگیری با نیروهای ارتش سوریه و حزب الله در تمامی جبهه های سوریه می باشد. 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : مقایسه آمارشهدای حزب‌الله با کشته‌های‌تروریست‌ها

مقایسه آمارشهدای حزب‌الله با کشته‌های‌تروریست‌ها

  • پربازدیدترین ها