جمعه 01 تیر 1397 08:08:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 36345

تاریخ انتشار : 12/10/1394 - 22:28

این سفره زود پهن می‌شود

رنگ‌های که بوی صداقت نمی‌دهد

آنچه که تبلیغات زودهنگام انتخابات نشان می‌دهد این است که سفره‌ای پهن شده است تا چرخ زندگی عده‌ای بچرخد؛ چرا که با شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی کشور، وضع بیکاری، نگرانی خانواده‌ها، به غیر از خود کاندیداها و اطرافیان آنها مردم هنوز به انتخابات فکر نمی‌کنند و در پی هشت‌هایی هستند که در گرو نه است.

رنگ‌های که بوی صداقت نمی‌دهد

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، کورس انتخابات و تبلیغات آن نیز عملاً شروع شده، هرچند قانون منع کرده است، تبلیغات زودهنگام را هرچند مجریان با انگشت تهدید هشدارهای پی در پی می‌دهند اما بدون تعارف نه‌تنها 60 روز مانده به انتخابات بلکه از اول سال 94 تبلیغات کاندیداهای که خود را در بهارستان می‌بینند، شروع شده است و در واقع یک‌سال کاری برای کسانی که خود را داوطلب انتخابات می‌بینند.

سال پرکاری بوده و 2 ماه باقی‌مانده و با ثبت‌نام شدن فرآیند جدیدی در این زمینه شروع شده است و با مهر تأیید خوردن کاندیداتوری آنها از سوی شورای نگهبان فاز جدیدی را پیش‌رو خواهند داشت.

اما آنچه که در حال حاضر در فضای رسانه‌ای و به‌ویژه رسانه‌های مکتوب استان دیده می‌شود، چاپ عکس‌های رنگی، قدی، خندان، زیبا و جوان از کاندیداهای انتخابات مجلس است و البته کاندیداهای جوان خبرگان رهبری نیز بدشان نمی‌آید که اینگونه وارد شوند.

چاپ عکس‌های جوانی کاندیداها و معرفی کردن خودشان با چهره‌های جوانانه‌تر و روتوش‌ خوردن‌های عکاسی روی چهره آنها نیز از ترفندهایی است که کاندیداها در گذشته نیز استفاده می‌کردند و امروز بیشتر.

نشان دادن چهره خیلی خیلی خیلی زیبا از خودشان و گرفتن ژست روشنفکر مأبانه که دیگر برای کاندیداها کلیشه پرتکرار است و همچنان پابرجا.

اما چند سوال: آیا مجلس نماینده خوشکل، خوشتیپ، جوان و خندان می‌خواهد؟

آیا پوشیدن لباس‌های زنگی نشان‌دهنده توانمند بودن فرد مورد نظر برای راهیابی به مجلس است؟

آیا نباید قانون‌گذار در این رهگذر قانون را رعایت کند؟

و هزاران سوال دیگر. 

آنچه که تبلیغات زودهنگام انتخابات نشان می‌دهد این است که سفره‌ای پهن شده است تا چرخ زندگی عده‌ای بچرخد؛ چرا که با شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی کشور، وضع بیکاری، نگرانی خانواده‌ها، به غیر از خود کاندیداها و اطرافیان آنها مردم هنوز به انتخابات فکر نمی‌کنند و در پی هشت‌هایی هستند که در گرو نه است؛ مردم چندان اقبالی به تبلیغات زودهنگام نمی‌دهند و دیگر آنقدر بینش سیاسی آنها بالا رفته که به انگشتر عقیق دست کردن و ژست در حال نوشتن افراد اغوا نشوند اما آنچه که مهم است این است که سفره‌ای پهن شده و اشتغال‌زایی برای عده‌ای؛ هر چند زود بوده اما پهن شد ولی کاش آنهایی که رویای بهارستانی شدن دارند بهارستان را با هر بهایی به دست نیاورند و تصور نکنند شعور مردم را با هر حرکتی می‌توانند به بازی بگیرند.دیدگاه شما در مورد : رنگ‌های که بوی صداقت نمی‌دهد

رنگ‌های که بوی صداقت نمی‌دهد

  • پربازدیدترین ها