سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 19:01:11

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36329

تاریخ انتشار : 12/10/1394 - 19:12

«صدر» خواستار تعطیلی سفارت‌عربستان درعراق شد

رهبر جریان صدر عراق در واکنش به اعدام «شیخ نمر» رهبر شیعیان عربستان خواستار برگزاری تظاهرات «خشم» و تعطیلی مجدد سفارت سعودی در بغداد شد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، رهبر جریان صدر عراق امروز(شنبه) اعدام شیخ «نمر باقر النمر» رهبر شیعیان عربستان و روحانی برجسته شیعی این کشور را «اقدامی شرم‎آور» توصیف کرد.

«مقتدا صدر» در بیانیه‎ای ضمن تاکید بر برگزاری تظاهرات «خشم» در عراق از دولت عراق خواست تا مجددا سفارت عربستان در بغداد را که چند روز گذشته بازگشایی شد، تعطیل کند.

به گزارش خبرگزاری کل العراق، در ادامه بیانیه آمده است: اعدام شیخ نمر با شمشیر به دست گروه‎های (وهابی) منتسب به دولت عربستان شبیه اقدام داعشی ها است.

رهبر جریان صدر عراق از شیعیان عربستان و حتی شیعیان کشورهای حوزه خلیج فارس خواست تا «در پاسخ به این اقدام شرم آور، شجاعت به خرج دهند و با برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز مخالفت خود با ظلم و تروریسم دولتی را اعلام کنند.»

وی در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که «از دوستداران صلح و امنیت در عراق و پیروان اهل بیت می خواهیم که مقابل سفارت خانه و دیگر مراکز عربستان تجمع و تظاهرات کنند».

صدر همچنین از دولت عراق خواستار «ممانعت در بازگشایی سفارت عربستان در بغداد شد.»

رهبر جریان صدر عراق از سازمان کشورهای اسلامی و اتحادیه عرب خواست تا این «اقدام شرم آور را محکوم کنند و مقابل ظلم علیه اقلیت ها و مظلومان دست بسته عمل نکنند.»

عربستان سعودی صبح امروز شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی این کشور را به همراه ۴۶ نفر دیگر به اتهام فعالیت های تروریستی، اعدام کرد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : «صدر» خواستار تعطیلی سفارت‌عربستان درعراق شد

«صدر» خواستار تعطیلی سفارت‌عربستان درعراق شد

  • پربازدیدترین ها