پنج شنبه 28 دی 1396 09:32:49

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36230

تاریخ انتشار : 11/10/1394 - 10:30

پورمحمدی: مواضع ایران بعد از برجام در سوریه و یمن تغییر نکرده

وزیر دادگستری گفت: ایران اسلامی بعد از برجام نسبت به مواضع خود در کشورهای سوریه، یمن و دیگر کشورهای اسلامی کوتاه نیامده است.

پورمحمدی: مواضع ایران بعد از برجام در سوریه و یمن تغییر نکرده

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی پنج‌شنبه شب در سخنرانی پیش از دعای کمیل حرم حضرت معصومه (س) در شبستان امام خمینی (ره) طی سخنانی با بیان اینکه ششمین سالگرد حماسه 9 دی را گرامی می‌داریم، اظهار کرد:‌ 9 دی به درستی به عنوان روز تجلی بصیرت ملت نام‌گذاری شده است.

وی با تاکید بر اینکه حماسه‌های ملت ایران الگویی برای دیگر کشورهای مختلف اسلامی است، اضافه کرد: در بهمن‌ماه سال 57 ملت با تبعیت از فرمان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی برنامه خطرناک دشمن برای خون‌ریزی مردم را خنثی کرد و نتیجه این تبعیت تصرف اماکن نظامی رژیم ستمشاهی این شد.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه 22 بهمن با برکت‌ها و دستاوردهای گسترده در تاریخ ملت ایران ماندگار شده است، عنوان کرد: بعد از انقلاب تاکنون دشمن از توطئه‌های مختلف خود در ابعاد نظامی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استفاده کرده، اما ملت با بصیرت و انجام مسئولانه رسالت‌های خود به حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب ادامه داده است.

وی از دستورات دین مبین اسلام در مورد ویژگی‌های شیعیان اهل بیت(ع) یاد کرد و گفت: اگر آگاهی و بصیرت در جامعه اسلامی گسترش پیدا کند، انسان می‌تواند به رستگاری و سعادت برسد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر سعادت بدون بصیرت عامل اصلی خسارت‌ها و مصیبت‌های وارده به امت اسلامی است در صورتی که ملت ایران با تکیه بر خواسته‌های امام خمینی(ره) با بصیرت به صورت مستمر در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب حضور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران با آگاهی، انقلاب اسلامی را به عنوان حکومتی که به دستورات الهی عمل می‌کند، انتخاب کرده‌اند، تصریح کرد: دشمنی‌های مختلفی که بر انقلاب اسلامی تحمیل می‌شود نشان از اهمیت این نظام و آرمان‌های آن است.

پورمحمدی از تحرک پرشور جریانات مختلف سیاسی بعد از انقلاب اسلامی در ایران یاد کرد و افزود: ملت برای اهداف انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده و در این مسیر هزینه‌های بسیاری را پرداخته‌اند.

وی از استکبار جهانی به عنوان دشمن اصلی ملت ایران نام برد و ادامه داد: استکبار به دنبال حمایت از رژیم صهیونیستی و ایران اسلامی مقتدرانه در دفاع از فلسطین ایستاده است؛ این کشورهای استکباری با جنگ و درگیری ایجاد تفرقه در میان امت‌های اسلامی منطقه را دنبال می‌کنند اما ایران اسلامی پرچم‌دار وحدت جهان اسلام است.

پورمحمدی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت در هفته اخیر مطرح کرد:‌ مسیر وحدت اسلام نباید از تحرکات دشمن مورد تاثیر قرار گیرد؛ هزینه‌های استقامت در راه اسلام تحریم‌ها، برخوردهای یکطرفه و تبلیغات سیاه‌نمایانه بر نظام اسلامی است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه مردم ایران در انتخابات 88 با حضور پرشور خود بسیاری از دستاوردهای نظام را به مرحله تثبیت رساندند، یادآور شد: در انتخابات 88 افرادی که دشمن را نشناخته و دچار فریب دشمن شدند مشکلاتی برای نظام اسلامی ایجاد کردند.

وی اضافه کرد: برخی از مردودان نظام اسلامی با وجود رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی موقعیت و برنامه دشمن اسلامی را متوجه نشدند، به همین علت در فضای ساخته شده توسط دشمن بازی کردند.

پورمحمدی به برخی از دیدگاه‌های موجود نسبت به انتخابات سال 88 اشاره کرد و گفت:‌ افرادی که در انتخابات نامزد شدند باید عملکرد نظام اسلامی را قبول داشته باشند در غیر این صورت نیازی ندارد که آن‌ها کاندیدا انتخابات شوند و بر اساس خواسته‌های دشمن عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن دام‌های بزرگ‌تری برای شخصیت‌های برجسته نظام اسلامی درنظرگرفته است عنوان کرد: در سال 88 برخی افراد با وجود سابقه‌های خدمت به نظام دچار فریب دشمن شدند.

این استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه در سال 88 برخی افراد ناآگاه به دنبال تخریب مقدسات نظام اسلامی بودند اظهار کرد: ملت ایران با نگاه به این حرکت‌ها بیدار شده و اقدامات لازم برای سرکوب کردن فتنه‌گران را انجام دادند.

وی با بیان اینکه عقلانیت ملی ایران در عاشورای سال 88 به اوج خود رسید تصریح کرد: 9 دی دفاع خدا از ملت ایران و روز رسوایی خائن‌ها و افراد ناسپاس بوده است؛ ملت ایران برای رسیدن مسئولان به جایگاه‌هایشان هزینه‌های بسیاری داده‌اند اما برخی از افراد نسبت به ایثار ملت بی‌توجه بودند.

پورمحمدی حماسه 9 دی را نشانه حمایت آشکار خداوند از ایران اسلامی دانست و ادامه داد: جمعیت پرشور مردم ایران در حرکت 9 دی دشمن و افراد بی‌بصیرت را شگفت‌زده و هراسان کرد.

وزیر دادگستری رمز موفقیت ملت ایران را ایمان به ولایت فقیه خواند و مطرح کرد: وحدت، دفاع از رهبری و اسلام حماسه 9 دی را رقم زد؛ در 9 دی حضور هوشمندانه ملت باری دیگر رابطه‌ای میان انقلاب اسلامی و عاشورای حسینی ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه بصیرت ملی ایران در 9 دی آشکار شد عنوان کرد: ملت در این حماسه حرکت در مسیر اسلام را به دیگر کشورها اثبات و با اتحاد، پیوند خود را با رهبر انقلاب اسلامی تجدید کرد.

پورمحمدی یادآور شد: 9 دی روز نفوذشناسی و مقابله با نفوذ بود زیرا مردم چهره آشکار نفوذ دشمن را در جامعه مشاهده کردند و با تبعیت از فرمان رهبر انقلاب اسلامی این تهدید را سرکوب کردند.

وی از نقش ملت و تاثیرگذاری حکومت انقلاب اسلامی در منطقه یاد کرد و گفت: دشمنان، عزت ایران در عرصه‌های نظامی، اقتصادی و علمی را تحمل نمی‌کنند به همین علت از هر فرصتی برای تخریب دستاوردهای این نظام استفاده می‌کنند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه ملت ایران باید عزت خود را در عرصه بین‌الملل حفظ کند تصریح کرد: ملت ایران پیرو اسلام است و باید بر اساس گفته خداوند کریم، عزیز بوده و جایگاه دیپلماسی و منطقه‌ای مناسبی داشته باشد که اکنون این خواسته‌ها در نظام اسلامی به تحقق رسیده است.

استاد برجسته حوزه خاطرنشان کرد: برخی از قدرت‌های استکباری می‌گفتند که ایران در مسئله سوریه نقشی ندارد در صورتی که بعد از برگزاری نشست‌های مختلف متوجه شدند، جمهوری اسلامی حرکت‌های اساسی منطقه را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تحریم اقتصادی و تهدیدهای نظامی در کشورهای مختلف اسلامی است اضافه کرد: اکنون با لطف خداوند، هدایت رهبری، حمایت مردم و درایت تیم مذاکره‌کننده توانسته به نتیجه مناسبی در عرصه مذاکرات برسیم اما این نتیجه نشان از توقف حرکت استکبار نیست.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی بعد از برجام نسبت به مواضع خود در کشورهای سوریه، یمن و دیگر کشورهای اسلامی کوتاه نیامده است، عنوان کرد: بر اساس گفته رهبر انقلاب اسلامی ادعای افرادی که به دنبال مذاکره با ایران اسلامی هستند، مبنی بر اینکه مسلمانان را دوست دارند، دروغ است.

وی دفاع از آرمان‌ها را عامل اصلی رسیدن ایران اسلامی به عزت دانست و ادامه داد: حمایت‌های مختلف از حرکت‌های تروریستی برای تضعیف دستاوردهای کشورهای همراه انقلاب اسلامی توسط استکبار انجام می‌شود و هدف اصلی گروه‌های تکفیری انقلاب اسلامی است اما اکنون ایران با وجود آشوب‌های مختلف در کشورهای منطقه در امنیت کامل اهداف خود را پیگیری می‌کند.

وزیر دادگستری از آزمایش موشک‌های دفاعی و نمایش برخی از دستاوردهای نظامی ایران اسلامی یاد کرد و افزود: قطعنامه‌ها و تحریم‌ها نمی‌تواند دستاوردهای نظام اسلامی را محدود کند؛ شکوه ملت در عرصه‌های مختلف نشان از اقتدار اجتماعی ایران و برگزاری انتخابات با حضور گسترده مردم برگی از دفتر افتخارات نظام اسلامی است.

وی هوشمندی ملت در انتخابات را یکی از ویژگی‌های ایران اسلامی دانست و گفت: ولایت فقیه به دنبال افزایش مشارکت و آگاهی در سطوح مختلف اقشار جامعه اسلامی است و پیروزی احزاب و افراد متنوع که نشان از جمهوریت ایران اسلامی است، سبب کاهش حضور حماسی و سیاسی ملت نمی‌شود.

پورمحمدی با بیان اینکه نزدیک به 12 هزار نفر برای انتخاب مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند عنوان کرد: این آمار نشان از ایمان مردم به نظام سیاسی و انتخاباتی ایران است و ثابت می‌کند، اکنون درک سیاسی و بلوغ مدنی جامعه اسلامی رقم خورده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ایران اسلامی کشورهای مختلف منطقه از جمله چین و ژاپن مشکلات اقتصادی بسیاری دارند، مطرح کرد: اکنون تحریم‌ها برداشته نشده و تبعیض اقتصادی، نظام اسلامی را مورد تاثیر خود قرار می‌دهد به همین علت ایران در شرایط خاصی قرار دارد.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه با توطئه‌های دشمن قیمت نفت کاهش بسیاری داشته است اظهار کرد: مشکل نفت با تدابیر رهبر انقلاب اسلامی رفع می‌شود زیرا طی چند سال اخیر اتکای حکومت اسلامی به درآمد نفت کاهش پیدا کرده است.

وی حرکت نظام اسلامی به سمت اقتصاد متکی به تولید، کار و صادرات را یکی از دستاوردهای نظام دانست و گفت: صادرات ایران اسلامی جدای از منبع نفت به آمارهای مناسبی رسیده و اکنون ایران اسلامی به عنوان هفدهمین جایگاه اقتصادی جهان شناخته می‌شود.

پورمحمدی با بیان اینکه دولت، اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی می‌داند اظهار کرد: نباید بدون مطالعه حرکت‌های اشتباه را در جامعه اسلامی رقم بزنیم و تجربه‌های نادرست را برای ملت ایران آزمایش کنیم.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : پورمحمدی: مواضع ایران بعد از برجام در سوریه و یمن تغییر نکرده

پورمحمدی: مواضع ایران بعد از برجام در سوریه و یمن تغییر نکرده