پنج شنبه 31 خرداد 1397 16:46:44

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 36219

تاریخ انتشار : 10/10/1394 - 18:16

دستور روحانی به وزیر دفاع در پی سیاستهای خصمانه آمریکا:

در صورت تکرار مداخله ها، برنامه جدید گسترش توان موشکی تدوین شود/ برنامه موشکی ایران جزئی از برجام نیست

دستور روحانی به وزیر دفاع در پی سیاستهای خصمانه آمریکا: در صورت تکرار مداخله ها، برنامه جدید گسترش توان موشکی تدوین شود.

در صورت تکرار مداخله ها، برنامه جدید گسترش توان موشکی تدوین شود/ برنامه موشکی ایران جزئی از برجام نیست

به گزارش سوادکوه آنلاینبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن دستور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به این شرح است:

بسمه تعالی
سردار سرتیپ پاسدار، جناب آقای دکتر حسین دهقان

وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

سلام علیکم
 

از آنجا که ظاهراً دولت آمریکا در نظر دارد، در ادامه سیاست‌های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی خود در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به افزودن افراد و مؤسسات جدیدی در فهرست تحریم‌های ظالمانه قبلی نماید؛ لازم است در چارچوب سیاست‌های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک‌های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.

همچنین در صورت تکرار این‌گونه اقدامات غلط و مداخله‌جویانه از سوی آمریکا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با استفاده از کلیه امکانات، برنامه‌ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی‌های موشکی کشور، به‌عمل آورد. 
باید تأکید کنم که توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات و امنیت منطقه بوده و نه تنها تهدیدی علیه دیگران نیست، بلکه صرفاً برای پاسداری از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مبارزه با پدیده شوم تروریسم و افراط و در جهت منافع مشترک منطقه‌ای و جهانی می‌باشد. 
دولت جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده است که هیچ‌گاه پیرامون قدرت دفاعی مشروع کشور و از جمله برنامه موشکی خود با کسی مذاکره ننموده، و با تأکید بر حق دفاع مشروع خویش، هیچ محدودیتی را در این حوزه نخواهد پذیرفت.
روشن است که برنامه موشکی ایران به‌هیچ‌وجه جزئی از برجام نبوده، که مقامات رسمی آمریکایی نیز بر آن اذعان دارند. همان‌طور که بارها اعلام شده است سلاح هسته‌ای جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد و لذا توسعه و تولید موشک‌های بالستیک ایران که هیچ‌گاه برای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته ای طراحی نشده‌اند، به‌عنوان ابزاری مهم و متعارف برای دفاع از کشور با قدرت و صلابت ادامه خواهد یافت.

 

حسن روحانی
رئیس جمهور

 دیدگاه شما در مورد : در صورت تکرار مداخله ها، برنامه جدید گسترش توان موشکی تدوین شود/ برنامه موشکی ایران جزئی از برجام نیست

در صورت تکرار مداخله ها، برنامه جدید گسترش توان موشکی تدوین شود/ برنامه موشکی ایران جزئی از برجام نیست

  • پربازدیدترین ها