چهار شنبه 27 دی 1396 04:56:45

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3616

تاریخ انتشار : 01/01/1393 - 17:12

اختصاصی/ رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه:

هلال احمر سوادکوه با دو طرح به استقبال نوروز می رود

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه اظهار داشت: جمعیت هلال احمر سوادکوه با اجرای دو طرح امداد و نجات جاده ای و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به استقبال عید نوروز می رود.

هلال احمر سوادکوه با دو طرح به  استقبال نوروز می رود

جهانگیر آذری در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین در خصوص برنامه های نوروزی جمعیت هلال احمر سوادکوه در ایام تعطیلات ابراز داشت: جمعیت هلال احمر سوادکوه همزمان با کل کشور با اجرای دو طرح به استقبال مسافرین نوروزی می رود.

وی تشریح کرد: نخستین طرح، طرح امداد و نجات جاده ای ویژه نوروز است که توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران اجرا می شود و دومین طرح نیز طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی است که توسط سازمان جوانان این جمعیت اداره می شود.

آذری با بیان اینکه طرح امداد و نجات جاده ای ویژه نوروز سوادکوه از روز 26 اسفند شروع شده و تا روز 17 فروردین ادامه دارد، اذعان داشت: جمعیت هلال احمر سوادکوه با پنج پایگاه امداد جاده ای در دو شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی در حال اجرای طرح امداد و نجات جاده ای ویژه نوروز است.

رئیس جمعیت هلال احمر سادکوه همچنین اضافه کرد: به دلیل باریکی جاده بین دو شهر زیراب و شیرگاه که در مواقع بروز تصادف موجب ایجادترافیک سنگین و قفل شدن جاده می شود، این جمعیت به منظور دسترسی سریع تر امداد گران به مصدومین حادثه و اجرای عملیات نجات یک پایگاه موتوری در این قسمت از محور سوادکوه ایجاد کرد.

وی گفت: در ایام تعطیلات در 5 پایگاهامداد جاده ای گدوک، ارفعده، دوگل، جوارم و شیرگاه با احتساب پست امداد موتوری سوادکوه جمعا 24 نفر در طول شبانه روز آماده امداد رسانی به مسافرین عزیز هستند.

آذری ادامه داد: 5 آمبولانس و دو دستگاه خودروی ست نجات از جمله تجهیزاتی است که در سوادکوه آماده امداد رسانی به مصدومین تصادفات احتمالی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه همچنین اعلام کرد: جمعیت هلال احمر سوادکوه این آمادگی را دارد که در هنگام نیاز و بسته شدن راهها در سه پایگاه امداد جاده ای گدوک، ارفعده و شیرگاه نزدیک به 500 نفر از در راه ماندگان اسکان دهد.

وی در ادامه طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی را دومین طرح هلال احمر در ایام تعطیلات بیان کرد و تصریح کرد: این طرح با برپایی 3 پست در سه شهر زیراب، شیرگاه، پلسفید و با به کارگیری روزانه 6 نفر در حال اجراء است .

آذری هدف از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی را تامین ایمنی و سلامت مسافران بیان کرد و گفت: تست قند و فشار خون به طور رایگان، راهنمایی مسافرین نوروزی، آشنا کردن مسافران با نقاط حادثه خیر محور سوادکوه، برپایی نمازخانه و کتابخانه برای استفاده مسافران و آشنا کردن مسافران با تاریخ و فرهنگ و نقاط دیدنی شهرستان از جمله خدمات این طرح برای مسافرین نوروزی است.

رئیس جمعیت هلال احمر سوادکوه در پایان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر سوادکوه 100 کیلومتر جاده بین المللی را تحت پوشش دارد که به ازای هر 10 کیلومتر یک پایگاه امداد جاده ای و یا پست جوانان در حال فعالیتهست که این به نوبه خود در مازندران بی نظیر است.دیدگاه شما در مورد : هلال احمر سوادکوه با دو طرح به استقبال نوروز می رود

هلال احمر سوادکوه با دو طرح به  استقبال نوروز می رود