جمعه 31 فروردین 1397 09:44:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36138

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 20:17

دستبند الکترونیکی برای حجاج

بعد از دو حادثه دلخراش مرگ حجاج در مراسم حج امسال و ناتوانی عربستان از شناسایی اجساد، عربستان تصمیم دارد دستبندی الکترونیکی برای شناسایی حجاج فراهم کند.

به گزارش سوادکوه آنلاین،وزارت بهداشت عربستان تصمیم دارد دستبندی الکترونیکی برای حجاج فراهم کند تا در صورت فوت آنها در مسأله شناسایی افراد دچار مشکل نشود.

 
«حمد الضویلع» معاون وزیر بهداشت عربستان به روزنامه «عکاظ»، گفته که در پی حوادث بالابر در مکه و فاجعه منا و مشکلاتی که در پی عدم شناسایی اجساد کشته شدگان ایجاد شد تصمیم گرفتیم دستبند الکترونیکی برای حجاج (داخلی و خارجی) ایجاد کنیم.
 
وی ادامه داد که کمیته حج و عمره‌ای که امسال تشکیل شده بود قرار است به صورت مداوم به کار خود ادامه دهد و مقر آن مکه خواهد بود.
 
فاجعه منا در 2 مهر 1394 (24 سپتامبر 2015) همزمان با عید قربان در مراسم رمی جمرات در «خیابان 204» نزدیک تقاطع آن با «خیابان 223»، در منطقهٔ منا رخ داد.
 
در حادثه ازدحام حجاج دست‌کم 2236 نفر کشته شدند و  هنوز آمار دقیق تلفات این حادثه رسماً اعلام نشده است. مقامات رسمی عربستان 2 روز پس از وقوع حادثه تعداد جانباختگان را 769 نفر اعلام کردند این در حالی است که بر اساس مجموع آمار استخراج‌شده از گزارش‌های جداگانه‌ی کشورها، تعداد فعلی جانباختگان 2431 نفر است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : دستبند الکترونیکی برای حجاج

دستبند الکترونیکی برای حجاج

  • پربازدیدترین ها