شنبه 02 تیر 1397 01:14:07

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 36109

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 11:51

نتایج نظرسنجی «مرکز تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی عرب»:

مردم جهان عرب مخالف پیمان صلح با صهیونیست‌ها

مرکز تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی عرب در تازه‌ترین نظرسنجی خود اعلام کرد، 89 درصد افکار عمومی عرب و 68 درصد مغربی‌ها به داعش دید منفی دارند و اکثریت مخالف قراردادهای صلح اعراب و رژیم صهیونیستی‌اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، شاخص‌های مرکز تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی عربی در تازه‌ترین نظرسنجی خود نشان می‌دهد 68 درصد مغربی‌ها به داعش دید منفی دارند.

خبرگزاری «هسپرس» مغرب در این رابطه اعلام کرد از بین افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند 15 درصد آن‌ها تا حدودی دید منفی به گروه توریستی داعش دارند و 5 درصد آن‌ها دیدی نسبتا مثبت و 3 درصد هم دید بسیار مثبت به داعش داشتند.

مرکز تحقیقات وپژوهش‌های سیاسی عربی که شامل 12 کشور عربی ازجمله مغرب است، گزارش داد کسانی که به داعش دید بسیار مثبت دارند «بسیار مذهبی» [سلفی] هستند و در مقابل کسانی که دید مثبت داشتند از غیر مذهبی‌ها بودند.

این مرکز همچنین اعلام کرد تعداد کسانی که دید منفی به داعش داشتند از 85 درصد در سال 2014 در سطح کشورهای عربی به 89 درصد در سال 2015 افزایش یافته است.

در این میان، 55 درصد مغربی‌ها معتقدند که گروه تروریستی داعش محصول منطقه و جوامع آن و درگیریهای این منطقه بوده و 33 درصد هم آن را محصول کشورهای بیگانه دانستند.

در این نظرسنجی، 55 درصد مغربی‌ها معتقدند که داعش زاییده افراطگرایی و تعصبات دینی در جوامع منطقه بوده و 26 درصد نیز آن را محصول سیاست‌های حکومت‌های عربی است.

مرکز تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی در این رابطه اعلام کرد افکار عمومی عرب مخالف تک اقدامی برای مبارزه با تروریسم و نابودی داعش هستند و 28 درصد از آن‌ها معتقدند که مهمترین اقدام در این زمینه، حمایت از تحولات دموکراتیک است و 18 درصد اقدام مناسب در این زمینه را حل مسأله فلسطین، 14 درصد، آن را در دخالت خارجی و 14 درصد، افزایش عملیات نظامی علیه داعش می‌دانند و 12 درصد اعلام کردند مهمترین اقدام، حل بحران سوریه متناسب با خواست ملت سوریه است.

مخالفت اکثریت قریب‌به‌اتفاق افکار عمومی جهان عرب با رژیم صهیونیستی

این در حالی است که اکثریت قریب به اتفاق افکار عمومی عرب با قراردادهای صلح بین اعراب و رژیم صهیونیستی مانند «کمپ دیوید»، «اسلو» و «وادی عربة» مخالفند.

85 درصد ار سوال‌شوندگان در این نظرسنجی، مخالف به رسمیت شناختن این رژیم توسط کشورهایشان هستند و 9 درصد شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که مشکلی با به رسمیت شناختن این رژیم ندارند.

شاخص‌های عربی همچنین اعلام کرد 42 درصد از مغربی‌ها اسرائیل را بزرگترین تهدید علیه امنیت کشورهای عربی و 9 درصد آمریکا را تهدید کننده اصلی می‌دانند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مردم جهان عرب مخالف پیمان صلح با صهیونیست‌ها

مردم جهان عرب مخالف پیمان صلح با صهیونیست‌ها

  • پربازدیدترین ها