سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 22:25:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 36057

تاریخ انتشار : 08/10/1394 - 12:08

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سوادکوه خبر داد

ساماندهی منطقه آبشار‌ها در سوادکوه‌شمالی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سوادکوه از ساماندهی منطقه آبشار‌ها در سوادکوه‌شمالی خبر داد.

ساماندهی منطقه آبشار‌ها در سوادکوه‌شمالی

به گزارش سوادکوه آنلاین، رضا دانش‌زاده طی گفت‌و‌گویی با اشاره به توانمندی‌های طبیعی، جغرافیایی و فرهنگی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، اظهار کرد: ضعف در امکانات رو‌ساختی و رفاهی و فرسوده بودن تاسیسات پذیرایی با وجود نزدیکی به پایتخت امکان استفاده بهینه از آن را برای توسعه گرفته است.

وی از وجود 620 اثر تاریخی و فرهنگی، 12 منطقه نمونه گردشگری و بیش از 100 منطقه گردشگری در سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و افزود: شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی دارای 700 خانه اجاره‌ای، 80 واحد خانه متقاضیان بوم‌گردی، 20 واحد پذیرائی، یک واحد مهمان‌پذیر، یک دفتر خدمات مسافرتی و جهان‌گردی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سوادکوه با بیان اینکه استفاده بهینه از امکانات موجود و توجه به چشم‌انداز آینده با تثبیت قالب بومی می‌تواند در سرمایه‌گذاری‌های علاقه‌مندان مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: منطقه لفور شهرستان سوادکوه‌شمالی با ظرفیت‌های موجود می‌تواند پایلوت سرمایه‌گذاری شهرستان برای رشد صنعت گردشگری قرار گیرد.

وی به وجود منطقه جنگلی لفور که مقصد بسیاری از گردشگران است اشاره کرد و بیان داشت: شهرستان‌های‌ سوادکوه و سوادکوه‌شمالی دارای 84 آبشار است که با برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند از آبشار‌های برجسته ملی و استانی تبدیل شود.

دانش‌زاده از وجود آبشار آهکی «اسکلیم‌رود» در منطقه لفور سوادکوه‌شمالی خبر داد و با بیان اینکه این آبشار از تپه جنگلی آهکی در مسیر یک کیلو‌متری تا رودخانه اصلی «اسکلیم‎رود» را طی می‌کند، گفت: آبشار اصلی «اسکلیم‌رود» دارای 32 متر ارتفاع و وجود حدود 200 حوضچه‌ آهکی در مسیر است و با توجه به آبشار‌های مختلف منطقه لفور سوادکوه‌شمالی می‌توان از این منطقه با نام منطقه آبشار‌ها نام برد که نیاز به حمایت لازم دارد.

 


منبع : فارس-مازندران
دیدگاه شما در مورد : ساماندهی منطقه آبشار‌ها در سوادکوه‌شمالی

ساماندهی منطقه آبشار‌ها در سوادکوه‌شمالی

  • پربازدیدترین ها