دوشنبه 28 خرداد 1397 23:20:43

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3592

تاریخ انتشار : 29/12/1392 - 07:13

اختصاصی/ سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

اعمال روزعید نوروز

این عید عزیز در نزد ایرانیان، از چشمان تیزبین امامان معصوم (ع) دور نمانده و این بزرگواران برای این روز خجسته اعمالی مناسب مطابق با دستورات دین مبین اسلام در نظر گرفته اند.

اعمال روزعید نوروز

به گزارش سوادکوه آنلاین، نوروز روزی است که در آن ملیت ایرانی با مذهب اسلامی گره می خورد و عیدی ملی و مذهبی برای ایرانیان به ارمغان می آورد.

این عید عزیز در نزد ایرانیان، از چشمان تیزبین امامان معصوم (ع) دور نمانده و این بزرگواران برای  این روز خجسته اعمالی مناسب مطابق با دستورات دین مبین اسلام در نظر گرفته اند که در ادامه به برخی از این اعمال اشاره می کنیم.

شیخ طوسی در کتاب «مصباح المتهجد» از معلی بن خنیس از امام صادق (ع) روایت می کند که آن حضرت فرمودند :

«هر وقت روز نوروز فرا رسد غسل کن ،و پاکیزه ترین لباسهایت  را بپوش و با بهترین عطر، خود را خوشبو کن و آن روز را روزه بگیر، وقتی که نوافل نماز ظهر را خواندی چهار رکعت نماز بخوان در رکعت اول حمد و ده مرتبه « انا انزلنا» و در رکعت دوم ،«حمد» و ده مرتبه « قل یا ایها الکافرون » و در رکعت سوم ،« حمد » و ده مرتبه «قل هو الله » و در رکعت چهارم «حمد» و ده مرتبه «معوذ تین» را بخوان و سجده کن ! پس از فراغت ،سجده شکر بجا بیاور !خداوند گناه پنجاه سال تو را می بخشد. دیدگاه شما در مورد : اعمال روزعید نوروز

اعمال روزعید نوروز

  • پربازدیدترین ها