جمعه 04 خرداد 1397 02:07:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 359

تاریخ انتشار : 17/07/1392 - 22:52

سوادکوه خبر می دهد:

انتخاب مجدد علیپور به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی راه و شهرسازی

کمال علیپور نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور انتخاب شد.

انتخاب مجدد علیپور به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی راه و شهرسازی

سوادکوه- کمال علیپور رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون عمران مجلس برای دومین سال متوالی به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی انتخاب شد. این نخستین بار است يك نماينده مجلس شوراي اسلامي از شمال كشور با راي نمايندگان خانه ملت به اين سمت انتخاب شده است.

شورای عالی شهرسازی کشور را وزراي مسكن و شهرسازي، كشور، صنعت، معدن و تجارت، آموزش عالي، فرهنگ و ارشاد اسلامي، نيرو، جهاد كشاورزي، دفاع و پشتيباني و روساي سازمان برنامه و بودجه حفاظت محيط زيست و يك نفر از اعضاي كميسيون مسكن و شهرسازي و راه و ترابري مجلس شوراي اسلامي تشكيل مي­دهند که نمايندگان مجلس براي اين شورا با پيشنهاد كميسيون­هاي مربوطه و راي ساير نمايندگان به عنوان ناظر در جلسات شوراي عالي شهرسازي و معماري انتخاب مي­شوند.

بررسي پيشنهادهاي لازم در مورد سياست كلي شهرسازي براي طرح در هيات وزيران، اظهار نظر درباره پيشنهادها و لوايح شهرسازي و مقررات مربوط به طرح­هاي جامع شهري شامل منطقه­بندي، نحوه استفاده از زمين، تعيين مناطق صنعتي بازرگاني، اداري، مسكوني، تاسيسات عمومي، فضاي سبز و ساير نيازمندي­هاي عمومي شهر بخشي از وظايف شوراي عالي راه و شهرسازي است. اين شورا همچنين وظيفه بررسي و تصويب نهايي طرح­هاي جامع شهري و تغييرات آنها خارج از نقشه­هاي تفصيلي و تصويب معيارها و ضوابط و آيين­نامه­هاي شهرسازي را بر عهده دارد.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 19 مهر 1392 - 13:39
    مصطفی

    انتخاب مهندس کمال علیپور رئیس کمیته راه و ترابری کمیسیون عمران مجلس برای دومین سال متوالی به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی شهرسازی تبریک عرض میکنم این انتخاب نشان از توانمندی وابتکارایشان داره این نخستین بار است يك نماينده مجلس شوراي اسلامي از شمال كشور با راي نمايندگان خانه ملت به اين سمت انتخاب شده است به امید سربلندی ایران عزیز

    1 0
دیدگاه شما در مورد : انتخاب مجدد علیپور به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی راه و شهرسازی

انتخاب مجدد علیپور به عنوان ناظر قوه مقننه در شورای عالی راه و شهرسازی

  • پربازدیدترین ها