شنبه 01 اردیبهشت 1397 16:13:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35887

تاریخ انتشار : 05/10/1394 - 12:31

خروج 2000 تروریست داعشی از حومه دمشق

روز گذشته شبکه تلویزیونی المنار، وابسته به حزب الله لبنان، از خروج بیش از ۲۰۰۰ تروریست داعشی از دمشق و اطراف آن خبر داد.

خروج 2000 تروریست داعشی از حومه دمشق

به گزارش سوادکوه آنلاین، کنترل شهر دمشق و بیشتر مناطق اطراف آن اکنون به دست رزمندگان سوری است و برخی مناطق حومه دمشق نیز که همچنان در دست تروریست های داعشی و دیگر گروه های تروریستی قرار دارد، در محاصره رزمندگان سوری و حزب الله قرار گرفته است.

به گفته شبکه تلویزیونی المنار، سازمان ملل قراردادی با این گروه های تروریستی بسته است که طبق آن تمام این تروریست های بدون هیچ درگیری ای این مناطق را تخلیه خواهند کرد.

در همین راستا ۱۸ اتوبوس به این مناطق اعزام شده است تا این عناصر تروریستی را به مناطق دیگری که تحت کنترل داعش و دیگر گروه های تکفیری تروریستی است، منتقل کنند.

به گفته این شبکه تلویزیونی، هنوز مشخص نیست، این تعداد اتوبوس از سوی سازمان ملل تهیه دیده شده است و با دولت سوریه آنها را مهیا کرده است.

داعش و جبهة النصرة، دو گروه تروریستی هستند که در این مناطق حضور دارند و برطبق این قرارداد، موظف به تخلیه حومه دمشق می باشند.

همچنین بر طبق این قرارداد، داعش و دیگر تروریست های این مناطق، باید تمام سلاح ها و تجهیزات نظامی خود را به ارتش سوریه تحویل دهند.

از آغاز نبرد و ناآرامی ها در سوریه، و در طول ۵ سال، بیش از ۲۵۰ هزار شهروند غیرنظامی سوری به شهادت رسیده اند و اکنون پس از گذشت این مدت و به شهادت رسیدن این تعداد و نیز پیشروی های روزافزون رزمندگان سوری، سازمان ملل پس از سکوتی طولانی در قبال جنایات داعش در عراق و سوریه، به صورت جدی وارد صحنه شده است و با انعقاد قراردادهایی، در جهت بازگرداندن آرامش به این مناطق تلاش می کند.


منبع : ابنا
دیدگاه شما در مورد : خروج 2000 تروریست داعشی از حومه دمشق

خروج 2000 تروریست داعشی از حومه دمشق

  • پربازدیدترین ها