چهار شنبه 30 خرداد 1397 13:47:21

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35879

تاریخ انتشار : 05/10/1394 - 09:54

سردار سلامی: آمریکا محرک تمام جنگهای 37 سال اخیر منطقه است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همه جنگ‌های 37 سال گذشته در این منطقه و جهان اسلام صورت گرفته و محرک همه آنها نیز امریکا بوده است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز طی سخنانی در اولین همایش سراسری حفاظت سپاه، اقتدار و امنیت که به مناسبت پنجم دی ماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر واگذاری ماموریت امنیت پرواز و حفاظت هواپیمایی به سپاه برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز در جهان واقعیت‌های تلخ و سختی زندگی کرده و آنها را درک می‌کنیم و دیده ایم که جهان قدرتمند، صلح را به قیمت ظرفیت سازی برای جنگ تصور می‌کند.

وی با بیان اینکه در منطق آنها صلح فاقد اصالت است، افزود: ناامنی برای دشمن، چیزی است که در فقط آنجا معنا دارد و خواهان جهانی هستند که همه در ناامنی و فلاکت زندگی کنند و آنان در امنیت و رفاه و ارامش باشند و برای رسیدن به این آرمان خطرناک و شوم هم راهبردهای جدی طراحی و اجرا می‌کنند.

سردار سلامی گفت: اگر واقعیت‌های تاریخ نزدیک را یک بار مرور کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که همه جنگ‌های 37 سال گذشته در این منطقه و جهان اسلام بوده و محرک همه آنها نیز امریکا بوده و بیشترین تعداد راکت و بمب و توپ در قلب این منطقه یعنی کشور ما فرود آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سرنوشت مسلمانان امروز تحت تاثیر همین سیاست‌هاست و هنوز جنگ در کشورهای اسلامی ادامه دارد و  اینها واقعیت تلخ دیروز و امروز و شاید فرداهای این منطقه باشد.

سردار سلامی ادامه داد: متن‌ها و قطعنامه های سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی هیچکدام قادر نیست از تجاوز کشورهای صاحب قدرت به کشورهای ضعیف‌تر جلوگیری کند.
وی گفت: امروز عربستان احساس قدرت می‌کتد و بدون هیچ استدلال و دلیل روشنی به یمن حمله کرده و این فقط بر اساس احساس قدرت است.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: همسایه شمالی عراق هم احساس قدرت کرده و نیروی نظامی خود را در قلب این کشور وارد می کند. امریکاهم  احساس قدرت می‌کند و هر روز به پاکستان حمله کرده و  عراق اشغال می‌شود. هرگاه رژیم صهیونیستی احساس قدرت می‌کند، به غزه و لبنان حمله کرده و جولان را اشغال می‌کند.

سردار سلامی افزود: امنیت در چنین فضایی یک ارزش بسیار بزرگ است و دولت‌ها مدل‌های متفاوتی را برای تامین امنیت ملی خود در نظر می‌گیرند.
وی با بیان اینکه اکثر قدرتهای ضعیف به قدرتهای بزرگتر تکیه می‌کنند تا امنیت داشته باشند، خاطرنشان کرد: این مدلی برای توسعه کشورهای سلطه طلب و صاحب قدرت است که ملت‌ها و دولت‌های دیگر را در وابستگی ژئوپولتیک خود نگه می‌دارند.

وی ادامه داد: دنیای استکبار نمی‌خواهد اجازه دهد نظریه امکان بقاء یک دولت مستقل بر پایه توان درون زای خود او شکل بگیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهان می داند یک قطب جدید از قدرت برای شکل دهی یک تمدن جدید بر اساس مفاهیم الهی در حال ظهور است، گفت: ما در طول این 37 سال، انواع مختلف جنگ‌ها و تهدیدات و فتنه ها را در مقیاس جهانی مشاهده کرده ایم که ناشی از دانستن همین حقیقت است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سردار سلامی: آمریکا محرک تمام جنگهای 37 سال اخیر منطقه است

سردار سلامی: آمریکا محرک تمام جنگهای 37 سال اخیر منطقه است

  • پربازدیدترین ها